null

„Pieśni patriotyczne” Mazowsza na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.11.2022 18:00 - 18.11.2022 19:30
Plakat promocyjny koncertu "Pieśni patriotyczne"

Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zapraszają na Koncert „Pieśni patriotycznych” Zespołu Mazowsza dnia 18.11.2022 r. o godz. 18:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Deotymy 41 w Warszawie.

„Mazowsze” Ambasadorem Polskiej Kultury

Zespół należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty „Mazowsza” były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. Dotychczas „Mazowsze” odwiedziło 51 krajów świata, 210 miejscowości w Polsce, pokonało 2,3 mln km oraz zgromadziło ponad 27 milionów widzów.

Jest nam niezwykle miło, iż możemy zaprosić „Mazowsze” na Wolę, a Państwa na koncert „Pieśni patriotycznych”.

Podczas ponadgodzinnego występu zespołu usłyszymy pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom już od czasów Księstwa Warszawskiego. Soliści, chór „Mazowsza” i orkiestra symfoniczna zespołu zaprezentują Państwu wykonanie na najwyższym poziomie.

Wstęp wolny.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczenia architektoniczne obiektu, liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki do odbioru w dniu koncertu, przed Kościołem od godz. 17:00.

Materiały promocyjne pochodzą ze strony: www.mazowsze.waw.pl

Zespół Mazowsze
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Zespół Mazowsze
Zespół Mazowsze

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap