null

Pierwsze w Polsce punkty szczepień dla uczniów w szkołach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pod koniec sierpnia uczniowie wolskich szkół jako pierwsi w Polsce będą mogli zaszczepić się w szkołach. Chętni, którzy zgłosili się do akcji organizowanej przez dzielnicę, będą mogli wybrać, czy zaszczepią się w piątek 27 sierpnia po południu czy w sobotę 28 rano.

W połowie lipca Urząd Dzielnicy Wola w porozumieniu z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie rozpoczął zapisy chętnych do szczepień wśród uczniów wolskich szkół w ramach akcji „Wolę się zaszczepić”
 

Zależało nam na tym, by zachęcić do szczepień jak najwięcej uczniów i do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo, że konieczne będzie wprowadzanie nauki zdalnej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Liczba zgłoszeń pozwoli na przeprowadzenie akcji w dwóch placówkach.

– Osoby, które zgłosiły chęć szczepienia będą mogły zaszczepić się w piątek od 16.00 do 19.00 przy Obozowej 60, a w sobotę pomiędzy 9.00 a 12.00 przy Chłodnej 36/46 – mówi Paweł Doczekalski, przewodniczący komisji Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

Mobilne gabinety 27 sierpnia w "Norwidzie" i 28 w Zespole Szkół nr 7 będą zabezpieczone przez wykwalifikowane zespoły medyczne, a szczepienia będą wykonywane produktem Pfizer/Biontech, czyli jedynym zatwierdzonym do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat.

– Młodzież w wieku 12-15 lat zapraszamy w towarzystwie rodziców, jednak 16-latkom i starszym wystarczy jedynie wypełniona deklaracja i pisemna zgoda rodzica, więc procedura jest maksymalnie uproszczona – mówi Paweł Doczekalski, przewodniczący komisji Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

W tym tygodniu zastępca mazowieckiego kuratora oświaty wysłał list do dyrektorów szkół, w którym zwraca się do nich, by nawiązali współpracę z najbliższymi punktami szczepień. Wszystko po to, by już w pierwszym tygodniu września we wszystkich szkołach doszedł do skutku tzw. Tydzień informacyjny, czyli lekcje wychowawcze i spotkania o charakterze informacyjno–edukacyjnym. W drugim tygodniu września, rozpocząć mają się przygotowania do szczepień, a same szczepienia w trzecim tygodniu.

Wszystkich, uczniów, rodziców, ale także sąsiadów, którzy nie chcą czekać do końca września, kiedy to już 4. fala wirusa może być w pełni, zapraszamy do naszych punktów – zachęca Krzysztof Strzałkowski. Zasobów bowiem nie brakuje i gdyby chętnych okazało się znacznie więcej dzielnica i Warszawska Izba Lekarska mogłyby otworzyć nawet 10 szkolnych punktów.

Dodatkowo w sobotę 28 sierpnia na Woli będzie można się zaszczepić podczas pikniku „Pożegnanie Wakacji”, który zorganizowany zostanie w godz. 12.00 – 18.00 w Parku Sowińskiego.

Mobilne punkty szczepień

XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida
ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
sekretariat@norwid.waw.pl
tel. 22 836-42-92 

Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego
Chłodna 36/46
00-872 Warszawa
zs7@zs7.eu
tel. 22 654-16-01

Mapa mobilnych punktów szczepień dla uczniów na Woli

Załączniki: