null

Pierwsze hale pneumatyczne na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wola zyskała nowe obiekty, umożliwiające uprawianie sportu przez cały rok. Na terenie trzech szkół powstały hale pneumatyczne. Dzielnica na ten cel przeznaczyła ponad 2,7 mln zł.

Na Woli z każdym rokiem oferta sportowo-rekreacyjna jest coraz bogatsza. W tym roku udało się oddać do użytku m. in. wyremontowany kompleks basenowy w parku Moczydło, zbudować kilka siłowni plenerowych czy tor dla rowerzystów. To jednak atrakcje, z których można korzystać latem. – Chcemy, aby sport na terenie Woli można było uprawiać przez okrągły rok, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie trzech hal pneumatycznych przy wolskich szkołach. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 2,7 mln zł – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Nowoczesne i bezpieczne "balony" powstały na boiskach sportowych należących do Szkoły Podstawowej nr 225 przy ul. J. Brożka 15, Szkoły Podstawowej nr 222 przy ul. Esperanto 7a i LO nr 40 przy ul. Platynowej 1, przekształcając je w całoroczne, ogrzewane obiekty, dostosowane do korzystania z nich zimą. – To stwarza nowe możliwości i sprawia, że boiska będą bardziej dostępne. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych szkół, do których uczęszcza wielu uczniów – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

Hala przy ul. Brożka 15 została oficjalnie oddana do użytku 6.12.2019 r., a jej koszt wyniósł 701 tys. zł. – Cieszymy się, że od dziś działa na terenie naszego boiska hala pneumatyczna. Dzięki tej inwestycji duża część zajęć wychowania fizycznego, ale również zajęć świetlicowych będzie mogła odbywać się właśnie na hali – mówi Elżbieta Krużyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 225.

Pozostałe dwie hale pneumatyczne zostaną otwarte w ciągu kilku najbliższych dni, a każda kosztowała 1 mln. zł.