null

Pierwsza Wolska Zbiórka Krwi za nami!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27 lutego 2020 roku zgłosiły się 73 osoby, by podzielić się zdrowiem, w tym 54 osoby oddały krew na rzecz chorych dzieci z Instytutu Matki i Dziecka przy ul. Kasprzaka. Zebrano 24,3 litra krwi! Pierwsza w tym roku Zbiórka Krwi obyła się tradycyjne w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka. Szkoła zapewniła miejsce, organizację i wparcie wolontariuszy. Profesjonalną Obsługę dawców zapewnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wzięli w niej udział uczniowie szkół:
  • Zespół Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka
  • Zespół Szkół Fototechnicznych
Wśród uczniów są tacy, którzy oddają krew już siódmy raz. Są to bardzo dzielni młodzi ludzie. Uczestnicy zostali tradycyjnie obdarowani gadżetami Dzielnicy Wola oraz słodyczami, których część zdecydowali się przekazać na rzecz dzieci. Niektórzy oddawali nawet wszystkie czekolady bez zastanowienia. Widok tak zaangażowanych młodych ludzi sprawia, że robi się ciepło na sercu. A co w sercu, to w żyłach. Zapraszamy na kolejne Wolskie Zbiórki Krwi, które odbędą się w tym roku w dniach:
  • 28 kwietnia;
  • 15 września;
  • 15 grudnia.
Oczywiście w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka przy ul. Kasprzaka 19/21. Ustalenie harmonogramu dla grup zorganizowanych: tel. 22 632 02 11 lub e-mail: zs@kasprzak.edu.pl Warunki, które musi spełniać dawca krwi, dostępne na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl Dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz zachęcili do tego przyjaciół. Liczy się każdy pozyskany litr krwi. Dopóki w żyłach płynie krew, można żyć do WOLI! Do zobaczenia! Wolskie Zbiórki Krwi organizuje Urząd Dzielnicy Wola, Zespół Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.                          
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zobacz galerię (6 zdjęć)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA