null

Owocowy „Spacerownik" przy ul. Sowińskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zielony trawiasty teren z drzewami, na którego końcu przebiega chodnik nazywany przez mieszkańców Spacerownikiem. Na placu hamak.
Przy ul. Sowińskiego powstanie owocowy gaj | Autor: UD Wola

Zrewitalizowany teren wzdłuż ul. Sowińskiego wkrótce będzie jeszcze piękniejszy. Popularny wśród mieszkańców „Spacerownik" ciągnący się od ul. Nakielskiej do muru cmentarza wzbogaci się o 20 drzew owocowych, które znacznie poprawią walory estetyczne okolicy.

  • Do końca roku na „Spacerowniku” posadzone zostaną drzewa owocowe
  • Inicjatorzy projektu wybrali się, bo docenili jak wyglądają podczas kwitnienia
  • Mają też mieć rolę edukacyjną - pokazywać skąd biorą się lubiane owoce
  • Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego

Mianem „Spacerownika” okoliczni mieszkańcy zwykli nazywać teren, ciągnący się wzdłuż ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Nakielskiej do muru cmentarza. To popularne miejsce do rekreacji i odpoczynku, które ostatnio przeszło wielką metamorfozę. Wszystko dzięki projektom zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Ten teren faktycznie był nieco zaniedbany, mimo drzemiącego w nim potencjału. Mieszkańcy postanowili wziąć jednak sprawy w swoje ręce, dzięki czemu powstał zrewitalizowany „Spacerownik" – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.
 

Teren został gruntownie oczyszczony, przebudowany i zazieleniony. Pojawiły się alejki parkowe, ławki, kosze na śmieci, a także takie elementy jak ogólnodostępne hamaki, budki dla ptaków czy hotel dla owadów. Teraz czas na kolejny krok – dodaje.

Właśnie rozpoczęto realizację kolejnego projektu z budżetu obywatelskiego, zakładającego utworzenie owocowego gaju na terenie „Spacerownika".

W jego południowej części zasadzone zostanie po 5 grusz, jabłoni, czereśni oraz śliw – wylicza Kamil Giemza, radny Woli. Te efektowne, pięknie kwitnące drzewa, które znacząco poprawią estetykę tego terenu, będą miały jeszcze jedno zadanie. – Pokazać zwłaszcza dzieciom, skąd biorą się owoce i jak istotną rolę w ekosystemie odgrywają drzewa owocowe – wyjaśnia Giemza. Szacowany koszt projektu to 6 000 zł, a prace mają zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

„Owocowy Gaj przy ul. Sowińskiego” to projekt Karoliny Wiśniewskiej, na który zagłosowało 1699 mieszkańców. Koszt jego realizacji to 6000 złotych.