Osiem frezowanek ulic za środki z Mazowsza

Skrzyżowanie ulic Edwarda Gibalskiego i Józefa Mireckiego „Montwiłła” - widok na załataną nwierzchnię jezdni, która przejdzie remont
Ulica Gibalskiego przejdzie remont jezdni, chodników i oświetlenia

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał dodatkowe środki na najpilniejsze remonty wolskich dróg. Radni dofinansowali łączną kwotą 3,6 milionów złotych aż 8 inwestycji. Wymiana nawierzchni na trzech z nich zostanie wykonana jeszcze w tym roku.

• Samorząd Województwa Mazowieckiego sfinansuje remonty 8 wolskich ulic
  • 3 z nich uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku
  • W obecnej sytuacji budżetowej każde środki na bieżące remonty są dla dzielnic na wagę złota

Zarząd Dzielnicy Wola cały czas szuka środków na utrzymanie i rozwój infrastruktury. Jednak potrzeby znacznie przewyższają wpływy do budżetu i w dzisiejszych czasach nie jest to zadanie łatwe, o czym przekonuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

– Jest wręcz karkołomne, jeżeli weźmiemy pod uwagę politykę obecnego rządu, która, delikatnie mówiąc, nie sprzyja lokalnym samorządom – mówi burmistrz. – Inflacja na poziomie ponad 16 procent, postępująca z dnia na dzień drożyzna, gigantyczne podwyżki cen energii czy w końcu znacznie obniżone dochody w związku ze zmianami podatkowymi. To wszystko sprawia, że choć w liczbach bezwzględnych sytuacja nie jest najgorsza, to jednak coraz mniej możemy za te pieniądze zrobić – dodaje.

W takiej sytuacji każde dodatkowe środki są na wagę złota i pozwalają realizować zadania, na które nie ma pieniędzy w dzielnicowej kasie. Taki dodatkowy zastrzyk gotówki przyznał Woli niedawno Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Łącznie dzielnica otrzymała 3,6 milionów złotych dofinansowania na frezowanki, czyli szybkie wymiany nawierzchni na 8 wolskich ulicach – mówi Strzałkowski. – Trzy z nich uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku, a pięć zostanie wykonanych w przyszłym roku – dodaje.

Nową nawierzchnię jezdni i pobocza zyska Mszczonowska na odcinku od ulicy Gniewkowskiej do wysokości torów. Podobnie Sowińskiego od numeru 16 do Grodziskiej i Grodziska od Sowińskiego do wysokości numeru 10.

W przyszłym roku zaś drogowcy wejdą na odcinek Gibalskiego od ul. Żytniej do ul. Mireckiego. Tam zakres będzie najszerszy: wymiana nawierzchni jezdni i chodników, wymiana oświetlenia ulicznego oraz rekultywacja terenów zielonych.

Tak zwane frezowanki, czyli wymiana nawierzchni jezdni wykonane zostaną z kolei na Przyokopowej od ul. Grzybowskiej do wjazdu na parking “Proximo”, Zegadłowicza (od ul. Kasprzaka do ul. Szarych Szeregów) Brożka (od ul. Księcia Janusza do ul. Koszyckiej i od ul. Ciołka do ul. Deotymy) oraz Astronomów (od ul. Księcia Janusza do ul. Ciołka).