null

Oscarowe pokazy dla mieszkańców Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Film Chłopi według W. Reymonta
Kadr z filmu „Chłopi”, fot. materiały prasowe
  • Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana można oglądać w polskich kinach od 13 października;
  • Dzieło zostało zgłoszone do walki o nagrody Akademii Filmowej w aż 6 kategoriach, w tym za najlepszy film zagraniczny;
  • Dzielnica organizuje dla mieszkańców trzy bezpłatne pokazy (14, 18, 20 grudnia) w kinie „Muranów”;
  • Liczba biletów jest ograniczona i można je odbierać w kasie kina przy ul. Andersa 5.

 
Niedawno rozpoczęła się przedoscarowa promocja „Chłopów” na zachodnich rynkach, a w Polsce tytuł zobaczyło już ponad 1,5 mln ludzi. Film zdobył cztery nagrody na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i najprawdopodobniej będzie polskim kandydatem do Oscarów, które zostaną przyznane 10 marca 2024 roku. I to w aż 6 kategoriach.

Są takie filmy, których po prostu nie wypada nie zobaczyć i najnowsza ekranizacja „Chłopów” jest na pewno jednym z nich. Dlatego serdecznie zapraszam mieszkańców Woli na trzy bezpłatne pokazy, które specjalnie dla nich organizujemy w kinie „Muranów” – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Liczymy, że rozdamy wszystkie bilety, a seans w kinie będzie chwilą miłego odpoczynku od przedświątecznego pędu – dodaje.


Seanse odbędą się 14 grudnia o godz. 16:30, 18 grudnia o godz. 18:00 i 20 grudnia o godz. 20:00. Aby zdobyć bezpłatne bilety należy po prostu przyjść do kasy kina „Muranów” i podać hasło: „Urząd Dzielnicy Wola”. Limit to 4 wejściówki na jednego mieszkańca, a ich liczba jest ograniczona.

Zachęcam zarówno do wybrania się na seans, jak i do trzymania kciuków za film w trakcie oscarowej nocy – mówi Bartłomiej Kubicki, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola. – W przyszłym roku przypada setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za „Chłopów”. Po cichu liczymy, że najnowsza wersja tego dzieła wywalczy w USA przynajmniej jedną statuetkę – dodaje Kubicki.