Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola

20 marca 2020 r. w Przedszkolu nr 172 im. Danuty Wawiłow przy ul. Żytniej  71 w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola Pana Krzysztofa Strzałkowskiego „Poezja Danuty Wawiłow w oczach dziecka”. Celem konkursu było:  rozwijanie zainteresowania  dzieci literaturą, a zwłaszcza poezją oraz zachęcenie do twórczej działalności plastycznej na podstawie utworów Danuty Wawiłow. Konkurs był  skierowany do dzieci 5 i 6  letnich z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu całej Polski. Łącznie wzięło w nim udział 49 placówek - przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Nadesłano 145 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych będących ilustracją wierszy Danuty Wawiłow. Powołana komisja dokonała analizy nadesłanych prac oraz przyznała  nagrody i wyróżnienia następującym twórcom, biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania; kreatywność, twórcze podejście do tematu; estetykę wykonania.

Laureatkami zostały:

I miejsce - „Jesienią” Emilka 6 lat, Przedszkole nr 416 im. UNICEF, Warszawa

II miejsce - „Jesień” Magda 6 lat, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu,

III miejsce ex aequo:

– ”Wieczór” Emilka 6 lat, Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu

– „Brzydkie zwierzę” – Kateryna 5 lat, Przedszkole nr 238 „Tęczowy Pajacyk”, Warszawa

Wyróżnienia otrzymały:

• „O Rupakach” Helenka 6 lat, Przedszkole nr 79, Warszawa.
  • „Złoty paw” Klaudia 6 lat, Przedszkole nr 12, Nowa Sól.
  • „Moja siostra królewna” Ola 6 lat, Przedszkole nr 128 Kraina Magicznych Liczb, Warszawa.
  • „A jak będę dorosła” Helenka 5 lat, Przedszkole nr 299 „Bernardyńskie Krasnale”, Warszawa
  • „Dziwny kot” Joasia 6 lat, Przedszkole Specjalne nr 245 dla Dzieci Słabowidzących „Sowy Mądrej Głowy”, Warszawa.
  • „Wieczór” Nina 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 370, Warszawa.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie prezentowały wysoki poziom i spełniały powyższe kryteria. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy. Nauczyciele otrzymali imienne podziękowania.

Organizatorzy dziękują dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie i piękne przedstawienie twórczości patronki Przedszkola nr 172 w Warszawie. Planowana na 31 marca br. wystawa prac w Przedszkolu nr 172 odbędzie się w późniejszym, bezpiecznym dla uczestników terminie.