Odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Seniorów na Woli

W dniu 14 lipca 2015 odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Dzielnicy Wola m.st. Warszawy pierwszej kadencji powołanej Uchwałą Nr 1931/2015 Zarządu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy z dnia 7 lipca 2015 r.

Pierwsza kadencja Wolskiej Rady Seniorów

Doniosłość tej wyjątkowej chwili podkreślili swoja obecnością gospodarze i goście: Poseł na Sejm RP Michał Szczerba, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola Ewa Statkiewicz, Wiceprzewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Wola Bartłomiej Kubicki oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Mariusz Budziszewski, którzy uroczyście rozpoczęli spotkanie gratulując członkom Wolskiej Rady Seniorów współtworzenia ważnego historycznego wydarzenia w Dzielnicy Wola oraz wręczyli dokument potwierdzający powołanie do Rady Seniorów Dzielnicy Wola.

Na spotkaniu gościła również Pani Maria Godlewska, Wiceprezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa, a jednocześnie członek powołanej przez Panią Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Warszawskiej Rady Seniorów.  Zachęciła członków Rady Seniorów Dzielnicy Wola do aktywnej współpracy z Warszawską Radą Seniorów, w skład której wchodzi również po jednym przedstawicielu z każdej rady seniorów utworzonej w warszawskich dzielnicach.

Po zakończeniu części uroczystej spotkania Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Mariusz Budziszewski przekazał prowadzenie najstarszemu wiekiem członkowi Rady Seniorów - Pani Barbarze Golc.

Na posiedzeniu Wolskiej Rady Seniorów obecni byli następujący członkowie Rady Seniorów:

1. Backiel Marek – przedstawiciel mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  2. Golc Barbara – przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  3. Janicka Renata – przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  4. Kowalska Elżbieta – przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  5. Król Hanna –przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  6. Kuklińska Barbara –przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  7. Miś Bożenna –przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  8. Mrozowska Elżbieta –przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  9. Radek Wiktoria – przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  10. Siemianowska – Reutt Krystyna - przedstawicielka mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  11. Wiaderek Józef Teofil - przedstawiciel mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  12. Paradowska Anna – przedstawicielka Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  13. Kucharska Maria – przedstawicielka Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  14. Miłosz Zbyszek – przedstawiciel Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  15. Romanowski Witold – przedstawiciel Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  16. Wójcik – Wyrzykowska Teresa – przedstawicielka Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,
  17. Ogonowski Zbigniew – przedstawiciel Zarządu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Członkowie Wolskiej Rady Seniorów podczas pierwszych obrad 14 lipca b.r. wybrali spośród siebie:

• Przewodniczącego – został nim Pan Zbigniew Ogonowski
  • Dwóch zastępców –  zostali nimi: Pani Renata Janicka i Pan Marek Backiel
  • Przedstawiciela do Warszawskiej Rady Seniorów – została nim Pani Teresa Wójcik - Wyrzykowska
  • Zastępcę przedstawiciela do Warszawskiej Rady Seniorów – został nim Pan Zbyszek Miłosz
  • Sekretarza ds. organizacyjnych – została nim Pani Elżbieta Kowalska
  • Zespół zadaniowy ds. Regulaminu pracy Rady Seniorów Dzielnicy Wola m.st. Warszawy: w jego skład będą wchodzić osoby z prezydium oraz trzech członków: Pani Teresa Wójcik - Wyrzykowska, Pani Anna Paradowska oraz Pan Zbyszek Miłosz.

Członkowie Wolskiej Rady Seniorów ustalili, że kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 2 września b.r. Jednym z głównych tematów będzie podsumowanie pracy Zespołu zadaniowego ds. Regulaminu pracy Rady Seniorów Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

dsc04574_1.jpg
Zobacz galerię (11 zdjęć)
dsc04531.jpg
dsc04533.jpg