Obchody Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy

2 października jest datą szczególną w kalendarzu mieszkańców Woli, Warszawy, datą szczególną dla wszystkich Polaków – tego dnia 79 lata temu, po 63 dniach heroicznej walki, zakończyło się Powstanie Warszawskie.

Szczególnym miejscem obchodów Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, która bezbronna stanęła do walki o wolność Ojczyzny jest Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, na którym spoczywają ciała 104 tysięcy ofiar II Wojny Światowej, największej nekropoli Powstania Warszawskiego.

Tego roku, wzorem lat ubiegłych, obchodom Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy towarzyszyło ślubowanie uczniów klas pierwszych LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” w Warszawie. W uroczystości uczestniczyły również delegacje wolskich szkół ponadpodstawowych: XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida oraz XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego. W obchodach udział wzięli Pani Renata Kaznowska - Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Krzysztof Strzałkowski - Burmistrz Dzielnicy Wola, Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola oraz nasi ukochani bohaterowie – Pani Wanda Traczyk-Stawska, Pan Leszek Żukowski oraz Pan Jakub Tomasz Nowakowski.

Zobacz galerię (8 zdjęć)