null

O bezpieczeństwie z warszawskimi powstańcami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie o bezpieczeństwie z seniorami z domu wsparcia dla weteranów Powstania Warszawskiego

W dniu 14 maja br. przedstawiciele wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV rozmawiali na temat bezpieczeństwa z seniorami zebranymi w domu wsparcia dla weteranów Powstania Warszawskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, przy ul. Nowolipie 22.

Goście przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych, prosili o zgłaszanie wszystkich sytuacji budzących niepokój dzwoniąc pod numery alarmowe lub konsultowanie ich z osobami bliskimi. Podkreślali, że sposoby działania oszustów bardzo szybko się zmienią. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się także jak dbać o dokumenty, co zrobić w przypadku utraty, jak je zastrzec. Prowadzący podkreślali istotne znaczenie czasu w przypadku utraty dowodu osobistego, paszportu czy karty bankowej. Zachęcali do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl, a w przypadku utraty karty płatniczej do korzystania z infolinii 828 828 828. Seniorzy chętnie dzielili się doświadczeniami przestrzegając innych. Zadawali także liczne pytania.

Podczas spotkania zaprezentowano wystawę poświęconą pamięci żołnierza i policjanta Niepodległej podinspektora Mariana Stefana Kozielewskiego – patrona Komendy Stołecznej Policji.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy seniorzy otrzymali materiały związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek…”, oraz ulotki dotyczące Systemu Dokumentów Zastrzeżonych i elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo po zmroku.