null

O bezpieczeństwie na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na Woli rozdaje uczniom w szkole, dzieciom opaski odblaskowe
Spotkanie z ukraińskimi uczniami w SP nr 166 | Autor: UD Wola

31 maja 2022 r. delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na Woli wraz z Rejonową Komendą Policji IV Warszawy zorganizowała spotkanie z dziećmi pochodzenia ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury przy ul. Żytniej 40.

To już kolejne spotkanie z uczniami pochodzenia ukraińskiego na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w czasie wolnym. Zależy nam aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie w naszym kraju, dlatego policjant udzielił kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedstawił dzieciom zasady prawidłowego przejścia przez przejście dla pieszych, podkreślił, że zawsze trzeba zatrzymać się przed pasami, rozejrzeć się i dopiero przejść bezpiecznie na druga stronę ulicy. Przypomniał również o konieczności zapinania pasów i siedzenia w fotelikach w czasie jazdy samochodem oraz jak bezpiecznie poruszać się w komunikacji miejskiej.

Funkcjonariusz omówił także właściwe, zapewniające bezpieczeństwo wyposażenie roweru i rowerzysty, oraz zasady korzystania ze ścieżek rowerowych. Ważnym tematem poruszonym podczas spotkania było omówienie prawidłowego zachowania się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant podkreślił, że nie wolno nic brać od osoby nieznajomej i szybko oddalić się od niej oraz poinformować rodziców o takim zdarzeniu. Przy okazji omawianego tematu uczniowie poznali numer alarmowy 112. Aby dzieci zapamiętały ten numer ćwiczyliśmy w myśl zasady „jedna broda, jeden nos i dwoje oczu”.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym przypomniano zasady bezpiecznej zabawy
nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się , jak bezpiecznie spędzać czas na basenie, a także na kąpieliskach otwartych. Dzieci wiedzą, że kąpiel powinna odbywać się tylko na strzeżonych zbiornikach wodnych, pod opieką osoby dorosłej, że trzeba stosować się do uwag ratownika oraz gdy jest wywieszona flaga w kolorze czerwonym i nie mogą wchodzić do wody.

Podczas spotkania uczniowie z zainteresowanie słuchali oraz zadawali pytania. W celu utrwalenia pozyskanej wiedzy przedstawiciel delegatury BBiZK w dzielnicy Wola zachęcał do zapoznania się z książeczką pt. „Kapitan Wyderka”, ufundowaną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którą otrzymało każde dziecko. Uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo na drodze po zmroku.

Pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Wola rozdaje dzieciom opaski odblaskowe
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Uczniowie siedzą na podłodze i słuchają uważnie funkcjonariuszy policji
Pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy wola rozdaje dzieciom książeczki pt. Kapitan Wyderka