null

Nowoczesne rozwiązanie w wolskiej bibliotece

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przy bibliotekomacie obok Biblioteki Publicznej na Woli w al. Solidarności stoją zastępczyni burmistrza Grażyna Orzechowska-Mikulska i dyrektorka placówki Anna Grędzińska
Infokiosk przy Bibliotece na Woli | Autor: BP Wola

Przed wejściem do biblioteki stanął multimedialny infokiosk, który umożliwia m.in. przedłużenie wypożyczenia czy rezerwację pozycji katalogowej poza godzinami pracy placówki.

  • Pierwszy w Warszawie bibliotekomat stanął w al. Solidarności 90;
  • Urządzenie pozwala sprawdzić czy książka jest w zbiorze biblioteki;
  • Można też za jego pomocą przedłużyć pozycję, której nie zdążymy przeczytać;
  • Maszyna współpracuje z działającym obok „wrzutomatem” .

Biblioteka Publiczna znajdująca się w budynku wolskiego urzędu wzbogaciła się o nowe, innowacyjne udogodnienie. Ustawione przy wejściu do biblioteki w al. Solidarności 90 urządzenie jest wyposażone w duży, dotykowy ekran i wyglądem przypomina biletomat ZTM. Dzięki niemu każdy mieszkaniec może przejrzeć ofertę biblioteki i sprawdzić, czy interesująca go pozycja jest dostępna.

Co więcej, jeżeli posiadamy aktywne konto, możemy zarezerwować dany tytuł, a nawet przedłużyć jego wypożyczenie. I to o dowolnej godzinie – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. – Jeżeli czytelnik nie posiada swojego konta, może z pomocą infokiosku założyć jego wstępną wersję, którą później potwierdza w trakcie wizyty w placówce – dodaje. 

Multimedialny infokiosk działa razem z wrzutomatem, który również znajduje się tuż obok wejścia do biblioteki. Dzięki tym dwóm urządzeniom czytelnicy mogą rezerwować, przedłużać i zwracać swoje wypożyczenia bez konieczności oglądania się na godziny pracy placówki.

Co więcej, na dotykowym ekranie infokiosku użytkownicy mogą sprawdzić aktualności z życia biblioteki i plan nadchodzących wydarzeń, a w niedalekiej przyszłości pojawi się możliwość całkowicie zdalnego otworzenia konta czytelnika. 

Biblioteka na Woli

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to nowoczesna instytucja oferująca mieszkańcom szeroki i bezpłatny dostęp do wielu dzieł kultury. W jej skład wchodzi 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Co ważne, oferta biblioteki systematycznie się rozszerza i jest dostosowywana do rosnących wymagań czytelników.

Wolska biblioteka już dawno przestała być miejscem, do którego przychodzi się tylko wypożyczyć lub poczytać książki. Są ciekawe wydarzenia, audiobooki, e-booki wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka filmy oraz prasa polska i zagraniczna – zachęca Ewa Widenka, radna Woli.