Nowe ławki w Parku E. Szymańskiego

Plac zabaw i ławka w parku na Woli

Jeszcze wiosną zniszczone przez wandali ławki w parku, zastąpią nowe meble miejskie. Dziś otwarto koperty z ofertami wykonawców.

– Pogoda za oknami zachęca do spacerowania po zielonych, wolskich parkach. Niestety przez wandali, którzy zdewastowali parkowe ławeczki, mieszkańcy stracili ponad 40 miejsc, w których można usiąść – mówi Krystian Wilk, radny Woli. Problem zauważyli również urzędnicy wolskiego ratusza i jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się demontaż zniszczonej infrastruktury.

Wykonawca, którego oferta okaże się najkorzystniejsza w miejsce zniszczonych ławeczek starego typu, postawi nowszy model posiadający podparcie pleców i podłokietniki.

Nowoczesne rozwiązania są też znacznie solidniejsze. Na stalowej ramie oparta jest drewniana konstrukcja siedziska i oparcia. Mamy więc nadzieję, że posłużą znacznie dłużej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Mieszkańcy woli, z nowym typem ławek, mogli się już zapoznać. – Niedawno ustawiliśmy takie w Parku Sowińskiego przy świeżo wyremontowanym placu zabaw – dodaje burmistrz.

Szacowany koszt montażu jednej ławeczki to 2700 złotych.