Nietypowa kampania w wolskich szkołach zawodowych

uczniowie w pracowni informatycznej
uczniowie w pracowni informatycznej | Autor: fot_m_st_Warszawa

Technik i mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik reklamy i organizacji turystyki, technik informatyk, technik budownictwa albo technik ortopeda – to tylko kilka z profesji, w kierunku których kształcą się uczniowie wolskich szkół zawodowych. Znaleźliśmy nietypowy sposób, aby rozpromować swoje placówki wśród potencjalnych kandydatów.

• Na Woli znajduje się aż 8 zespołów szkół, które oferują swoim uczniom możliwość zdobycia ciekawych i pożądanych na rynku zawodów,
  • Uczniowie zostali poproszeni o nagranie krótkich filmików, w których opowiedzą o zaletach nauki w konkretnych szkołach,
  • Filmiki będą opublikowane na profilu Miejska Wola na FB, gdzie będzie dodana możliwość głosowania,
  • Autorzy zgłoszeń z największą liczbą reakcji wygrają dla swojej placówki nagrody niespodzianki.

Powoli zbliża się moment, kiedy obecni ósmoklasiści będą wybierali szkoły, w których zamierzają kontynuować swoją dalszą edukację. Spośród 18 szkół ponadpodstawowych znajdujących się Na Woli na szczególną uwagę zasługują szkoły zawodowe, które od lat z powodzeniem kształcą młodzież w wielu perspektywicznych zawodach.

Postrzeganie szkół zawodowych bardzo się zmieniło na przestrzeni ostatnich 20 lat. Kiedyś straszono nimi uczniów, a dziś są szansą na zdobycie konkretnych umiejętności i zawodów, które w przyszłości zagwarantują absolwentom pewną i dobrze płatną pracę – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Dziś te placówki dysponują wykwalifikowaną kadrą i są świetnie wyposażone, dzięki czemu młodzież kształci się praktycznie i nowocześnie – dodaje.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się już 15 maja. Kandydaci będą mieli do wyboru wiele różnorodnych szkół kształcących w zawodzie, w tym m.in. Technikum Samochodowe i Branżową Szkołę Samochodową z praktykami w renomowanych serwisach i klasami pod patronatami topowych firm motoryzacyjnych, Technikum nr 29, gdzie przyszli specjaliści od reklamy mają do dyspozycji pracownie wyposażone m.in. w drukarki 3D oraz sprzęt cyfrowy, czy Technikum nr 23 im. F. Skarbka, które jest jedynym miejscem na Mazowszu, w którym można zdobyć zawód technika ortopedy. O tym, dlaczego jeszcze warto jest wybrać wolskie szkoły zawodowe, w nietypowej kampanii opowiedzą... sami uczniowie.

Rzuciliśmy uczniom wyzwanie, które polega na nagraniu filmików w popularnym w mediach społecznościowych trendzie „to oczywiste”, w których młodzież opowie o zaletach uczęszczania do konkretnych szkół zawodowych – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.Taka forma reklamy bezpośredniej świetnie przemówi do potencjalnych kandydatów i będzie znakomitą formą promocji dla szkół, a dla uczniów będzie szansą na wygranie nagród dla swoich placówek – dodaje.

Poszczególne zgłoszenia będą publikowane na profilu Miejska Wola na FB od 24 kwietnia i będą promowane na wszystkich dzielnicowych kanałach. Nagrody niespodzianki wygrają te filmy, które uzyskają największą liczbę pozytywnych reakcji. Szczegóły na profilu Miejska Wola.

Uczniowie przebrani za żołnierzy stoją w szeregu i celują w jednym kierunku z atrapty broni