Muzyczne podziękowanie dla osób pomagającym uchodźcom z Ukrainy

W auli licznie zgromadzeni goście, ludzie.
Autor: D. Piątkowski

Pomaganie jest jak muzyka, niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa, właśnie temu służy muzyka.
Dlatego w środowe popołudnie 23 listopada br. odbył się koncert pod hasłem „Pomaganie jest jak muzyka”. Wydarzenie to było podziękowaniem i wyróżnieniem dla wolontariuszy, pracowników socjalnych, instytucji i tzw. „pomagaczy”, którzy przez wiele miesięcy ze wszystkich sił pomagali uchodźcom z Ukrainy.

Przybyłych gości, w imieniu Zarządu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, powitał Wojciech Lesiuk zastępca burmistrza Woli. W uroczystości wzięli udział: Robert Rafałowski zastępca burmistrza Woli, Marek Bojanowicz Przewodniczący Wolskiej Rady Seniorów wraz z zastępczyniami Ewą Patkowską i Grażyną Dworakowską.

Po części powitalnej Wojciech Lesiuk zastępca burmistrza Woli i Agata Pruszczyńska wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola wręczyli podziękowania dla:

• pracowników i wolontariuszy Ośrodka Pomocy Społecznej – za szczególne zaangażowanie, wszechstronną pomoc i wsparcie uchodźców z Ukrainy oraz za wyjątkową otwartość na ich potrzeby. Podziękowanie odebrała Bogusława Biedrzycka Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola.
  • pracowników Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami - za zaangażowanie poprzez organizację i współprowadzenie miejsc tymczasowego pobytu w centrum Atrium oraz w siedzibie przy ul. Kasprzaka 22 oraz wparcie działań pomocowych na Dworcu Zachodnim. Podziękowania odebrali Zastępcy Dyrektora Piotr Kandyba  i Leszek Popłoński.
  • pracowników i wolontariuszy Wolskiego Centrum Kultury za prowadzenie Polsko-Ukraińskiego Centrum Wolska w Warszawie oraz wsparcie działań pomocowych dla uchodźców na Dworcu Zachodnim. Podziękowania odebrała Kamila Kozłowska Zastępczyni Dyrektora Wolskiego Centrum Kultury.
  • pracowników Wydziału Administracyjno- Gospodarczego za wsparcie działań pomocowych na dworcu Zachodnim oraz zorganizowanie punktu wydawania numeru PESEL przy ul. Młynarskiej 22.
  • pracowników Wydziału Zasobów Lokalowych za świadectwo solidarności podczas działań wpierających uchodźców z Ukrainy na Dworcu Zachodnim.

Szczególne wyróżnienie zostało wręczone dwóm pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola:

• Grzegorzowi Hass, starszemu pracownikowi socjalnemu – za niesienie pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy na Dworcu Zachodnim od pierwszych dni kryzysu wojennego oraz aktywny udział w organizacji noclegów dla osób w traumie wojennej.
  • Katarzynie Durmaj, specjalistce pracy socjalnej- za zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz realizację projektu doraźnej pomocy mieszkaniowej.

Podziękowania zostały również skierowane do koordynatorów, którzy organizowali i prowadzili punkt informacyjny dla uchodźców na Dworcu Zachodnim.

W uroczystości uczestniczył też Wadim Lozowy, deputowany obwodu chmielnickiego, który w imieniu uchodźców podziękował wszystkim osobom, które niosły im bezinteresowną pomoc.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do wysłuchania koncertu i następujących utworów: Georg Fridrich Haendel - Concerto Grosso op. 6 nr 1, Mirosław Skoryk – Melodia, Henri Rabaud – Solo de Concours, Karol Kurpiński – Cavatina, Wilbur Schwandt, Fabian Andre – Dream A Little Dream of Me, Irvin Berlin – Cheek To Cheek, Nikola Żickovic – Mały konik, Scott Joplin – Paragon Rag, Johann Strauss – Pizzicato Polka arr. J. Leroux, Astor Piazolla – Libertango.

Na zakończenie koncertu uczniowie i nauczyciele Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz na Woli, podziękowali przybyłym „pomagaczom” słowami  „Ciągle jeszcze wśród nas istnieją anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Dziękujemy naszym aniołom za wysłuchanie koncertu”

Każde Wasze działanie wykonaliście koncertowo! Dziękujemy !

Koncert został zorganizowany przez Fundację Harmonia, odbył się w auli Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej przy ulicy Okopowej 59.

Wydarzenie finansowanye ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

W auli licznie zgromadzeni goście, ludzie.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na zdjęciu dwóch mężczyzn ubranych w ganitury , na galowo oraz kobieta blondynka w zielonym sweterku
Widownia siedząca na siedzeniach w auli. na dole widać scenę, na której widać orkiestrę: skrzypków, kontrabasistów, pianistów.