null

Mundial w Katarze i na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze sali gimnastycznej, na której ustawione są stoły do gry w piłkarzyki

Już 23 kwietnia na Woli odbędzie się Rodzinny Mini Mundial w piłkarzyki. To świetna okazja, żeby spędzić trochę czasu w duchu sportowej rywalizacji i poczuć namiastkę emocji, które czekają nas pod koniec roku.

Reprezentacja Polski pokonała niedawno Szwecję w finale baraży i tym samym zapewniła sobie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze. Przed Biało-Czerwonymi teraz kilka miesięcy przygotowań i wyjazd na turniej, który potrwa od 21 listopada do 18 grudnia.

To wspaniałe osiągnięcie i z pewnością wszyscy nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka. Jednak na Woli „mistrza świata" poznamy znacznie szybciej, bo już 23 kwietnia rozegramy tu Rodzinny Mini Mundial w piłkarzyki – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Areną naszego mundialu będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 388 przy ul. Deotymy 25/33. Liczymy, że uczestnicy i obserwujący poczują w jego trakcie podobne emocje, jak te towarzyszące normalnym rozgrywkom – dodaje.

Wydarzenie skierowane jest w pierwszej kolejności do wolskich uczniów z roczników 2008-2013 oraz ich rodziców i opiekunów. Następnie zgłaszać się będą mogły drużyny z zawodnikami spoza dzielnicy. Do rywalizacji mogą przystąpić drużyny 2-4 osobowe, które rozegrają ze sobą turniej w dokładnie takim systemie, jaki będzie obowiązywał w trakcie mundialu w Katarze.

– Na początku odbędą się baraże, bo pamiętajmy, że 3 miejsca w czempionacie są ciągle nieobsadzone. Później będzie czas na fazę grupową, w której wezmą udział 32 ekipy – wyjaśnia Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. – Najlepsze 2 drużyny z każdej grupy wezmą udział w fazie pucharowej, w której przegrywający odpada. W ten sposób dojdziemy do wielkiego finału i meczu o brąz, w którym zmierzą się najlepsi z najlepszych – dodaje Statkiewicz.

Aby wziąć udział w turnieju należy wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją od godz. 9.00, 11 kwietnia, na adres rmm.wola@gmail.com. Maksymalna liczba zgłoszeń to 38, z czego 29 pierwszych drużyn automatycznie kwalifikuje się do fazy grupowej, a zespoły zgłoszone z numerami od 30 do 38 rozegrają baraże o pozostałe 3 miejsca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 w fazie grupowej rozegrają ze sobą zawody o Puchar Pocieszenia. Rodzinny Mini Mundial wystartuje w sobotę 23 kwietnia o 11:00, a wydarzenie będzie można śledzić na profilu Miejska Wola na Facebooku, gdzie będzie również dostępny regulamin i karta zgłoszeniowa.

Turniej skomentuje redaktor Piotr Halicki z onet.pl, co jeszcze bardziej podgrzeje atmosferę sportowego święta. Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału – zachęca burmistrz Strzałkowski.

 

 

Plakat zapraszający do udziały w Mini Mundialu. Tło przypomina piłkarską murawę, w centrum 4 figurki piłkarzyków. Napisy informują o szczegółach wydarzenia.

Załączniki: