Mobilni w Kulturze – Warszawa wspiera artystów

Miasto pomaga osobom zajmującym się działalnością kulturalną, które na skutek pandemii znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Do 6 lipca można zgłaszać się do programu Mobilni w Kulturze, który wesprze rozwój potencjału warszawskich środowisk kulturalnych i kompetencji kadr kultury.  – Z powodu koronawirusa odwołano spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania. Wiemy, jak dotkliwie wpłynęło to na warszawską scenę kulturalną oraz na sytuację twórców. Chcemy, by mogli kontynuować twórcze działania, a jednocześnie otrzymali realną pomoc w tych trudnych czasach – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy. Miasto udzieli wsparcia przedstawicielom środowiska kultury, prowadzącym działania kulturalne i edukacyjne, także w Internecie, tworzącym koncepcje twórcze oraz rozwijającym kompetencje związane z działalnością kulturalną. O wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, mające udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie prowadzenia działań kulturalnych na terenie stolicy. Program umożliwia zdobycie finansowania na: - wykonanie projektu artystycznego lub kulturalnego; - zorganizowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych i/lub animacyjnych (także w formie wirtualnej); - rozwój kompetencji związanych z prowadzoną działalnością kulturalną lub doskonalenie warsztatu twórczego. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 5000, 7000 lub 9000 zł. Nabór wniosków potrwa od 17 czerwca do 6 lipca br. Wyniki zostaną ogłoszone 31 lipca. Organizatorem Programu jest Biuro Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy, a Realizatorem Programu - Fundacja Stocznia. Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie www.mobilniwkulturze.org.