null

Mikołajki w OSiR Wola 2022 - bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pływalnia, w której ćwiczą ludzie. Na brzegu instruktorka wysyła serce rękoma do obiektywu.
Autor: OSiR Wola

Ośrodek Sportu i Rekreacji na Woli zaprasza dzieci i młodzież do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych w dniach 3 i 4 grudnia.

  • W weekend poprzedzający Mikołajki wolski OSiR przygotował szereg bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży.
  • 3 i 4 grudnia będzie można za darmo popływać w obiektach OSiR, poćwiczyć na siłowni czy pograć w tenisa stołowego.
  • W „Nowej Fali” i przy Garbińskiego będzie można ćwiczyć pod okiem trenera.
  • W „Pływalni Delfin” odbędą się wodne gry i zabawy

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki 2022. Staje się tradycją, że z tej okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji na Woli przygotowuje specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. 

Priorytetem naszych dzielnicowych działań jest maksymalne rozszerzenie oferty bezpłatnych zajęć dla naszych mieszkańców, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Mikołajki to doskonała okazja do tego, aby to właśnie dzieci i młodzież zachęcić do aktywności fizycznej oraz wspólnej zabawy w naszych obiektach - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja gospodarcza w kraju jest coraz gorsza, co przekłada się na domowe budżety, dlatego choć w niewielkim stopniu chcemy odciążyć te budżety. Możliwość skorzystania z obiektów OSiR-u przez dzieci i młodzieży w najbliższy weekend będzie takim wsparciem – dodaje Strzałkowski.

W sobotę i niedzielę 3 i 4 grudnia dzieci i młodzież będą mogły skorzystać bezpłatnie z infrastruktury OSiR Wola. W pływalniach „Foka” „Delfin” „Nowa Fala” udostępnione zostaną tory basenowe, jacuzzi, a także drobny sprzęt sportowo-rekreacyjny. Z dziećmi poniżej 13 roku życia na basenie będzie musiał pojawić się opiekun. Młodzież od 15 do 18 lat będzie mogła poćwiczyć na siłowni w „Hali Reduta” i „Hali Koło” – tu niezbędna będzie zgoda rodziców. 

Nasze hale i pływalnie przez cały rok tętnią życiem. Dzieje się wiele. Nasze obiekty są dobrze znane mieszkańcom Woli i Warszawy. „Mikołajki” dają okazję i większą szansę dotarcia do nowych grup dzieci i młodzież w dzielnicy. Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia strony internetowej: www.osirwola.pl oraz naszego profilu na Facebooku. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące organizowanych przez nas Mikołajek 2022. Nasze pływalnie i hale czekają na Was - mówi Arkadiusz Werelich, dyrektor OSiR Wola.  

W tym roku, oprócz bezpłatnego wstępu do naszych obiektów, OSiR przygotował wiele ciekawych atrakcji.  Na przykład: w „Hali Reduta” przy ul. Redutowej 37 udostępnione zostaną stoły do ping-ponga w godzinach od 8:00 do 21:00. Paletki będą dostępne w kasie.   
   
Dwie pływalnie przygotowały dodatkowe atrakcje. „Nowa Fala” przy ul. Garbińskiego 1 zaprasza na udział w zajęciach korygujących style pływackie. Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów. Z kolei w „Pływalni Delfin” przy ul. Kasprzaka 1/3 wśród wielu propozycji będzie można wziąć udział m.in. w wyścigach wodnych elfów i na materacach, wodnym berku, konkursie nurkowania czy pograć w piłkę wodną. 

Wiemy jak ważny jest sport i aktywność fizyczna w życiu każdego z nas. A tym bardziej w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży. Dlatego na cały mikołajkowy weekend, przygotowaliśmy dużo atrakcji i niespodzianek dla naszych gości. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najłatwiej zachęcić do aktywnego uprawiania sportu poprzez zabawę. Mając to na uwadze, postanowiliśmy uatrakcyjnić tegoroczne Mikołajki, poprzez udział naszych młodych mieszkańców w wielu konkurencjach, konkursach, wyścigach i grach. Zachęcam więc do skorzystania z naszej propozycji. Zwłaszcza, że pogoda za oknem zniechęca do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli.