Mieszkańcy skorzystali z oferty Miasteczka Pomocowo-Zdrowotnego na Kercelaku

Dzieci bawiące się na trawniku, w tle widoczne białe namioty

Mieszkańcy, którzy w ramach imprezy Kercelak odwiedzili 10 września br. Miasteczko Pomocowo - Zdrowotne, mieli możliwość zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i innych partnerów.

W miasteczku były prowadzone nieopłatne konsultacje, badania profilaktyczne, oferty wsparcia, pomocowe, aktywizujące oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Na stanowiskach namiotowych mieszkańcy wykonali badania i pomiary: ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy, jak również nauczyli się prawidłowo badać piersi oraz skorzystali z porad położnej.

49 Pań skorzystało z okazji i wykonało bezpłatnie badanie mammograficzne. W Miasteczku prozdrowotnym czekał na nie mammobus.

Były prowadzone w języku polskim i ukraińskim mini konsultacje z zakresu wsparcia dla kobiet doświadczającej przemocy w domowej.

Mieszkańcy mogli przymierzyć okulary pokazujące jak widzi osoba starsza np. z jaskrą, zaćmą.

Zgłębili wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy wykonując ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na interaktywnych fantomach.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach z zakresu higieny jamy ustnej.

Choć aura była chłodna, uczestnikom dopisywało mnóstwo ciepłych emocji.

Do Miasteczka Pomocowo – Zdrowotnego zaprosili:

• Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego
  • Fundację Ochotnicza Grupa Ratownicza „OGRY”
  • Straż Miejską m.st. Warszawy
  • Fundację Centrum Praw Kobiet
  • Centrum Aktywności Międzypokoleniowej CAM „ Nowolipie”
  • Fundacja eFkropka
  • Stowarzyszenie Amazonek „ Żonkil Warszawa”
  • SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście
  • Ośrodek pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
  • Fundację Wiewiórki Julki
  • Miejsca Aktywności Lokalnej
  • Centrum Medyczne Żelazna
  • Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa-Wola
  • Wolska Rada Seniorów
  • Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Pani ucząca się samobadania piersi na fantomach
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Granatowy namiot Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, przy którym stoi Pani i zapoznaje się z folderami informacyjno-profilaktycznymi
Pan malujący sprejem na ścianie napis Kercelak
Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w wykładzie dot. higieny jamy ustnej. Na stole widoczne szczoteczki do zębów, szczęka i kolorowanki.
Dzieci i rodzice uczą się udzielania pierwszej pomocy na fantomie. W tle widoczne koło fortuny Straży Miejskiej