LUWR na Woli - można już odwiedzić wystawę

Grupa osób stoi przy wystawie, powieszonej na ogrodzeniu hali sportowej.

Mieszkańcy Ulrychowa mają już swój LUWR.
Lotna Ulrychowska Wystawa Regionalna, czyli LUWR została uroczyście otwarta.

Wystawa została przygotowana dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji i pracowników Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola, we współpracy z Partnerstwem Lokalnym Ulrychów Mieszkańców, w tym szczególnie koordynatorką Grażyną Komiażyk.

Otwarcie wystawy uwieńczył wyjątkowy wykład w Miejscu Aktywności Lokalnej MAL Kotłownia pn. "Ogrody, ogrodnicy i parki dzisiejszego Ulrychowa", przeprowadzony przez największego fana i znawcę historii Woli - Pana Michała Pałgana. Słuchacze dowiedzieli się m.in., że dzisiejszy Ulrychów wchłonął kiedyś wieś Wielka Wola, jak również o wielu innych ciekawych faktach z historii Ulrychowa i Woli.

Wystawę finansuje m.st. Warszawa – Centrum Komunikacji Społecznej, zaś wykład zrealizowany został w ramach projektu "Sąsiedzki Ulrychów", finansowanego ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Chcesz wiedzieć więcej o Lotnej Ulrychowskiej Wystawie Regionalnej (LUWR)? – odwiedź i wczytaj się osobiście w historię znanych i nieznanych miejsc Ulrychowa, podziwiając jednocześnie zebrane na rzecz wystawy zdjęcia. Plansze wystawy czekają na Mieszkańców i Mieszkanki na ogólnodostępnym ogrodzeniu Ośrodka Sportu i Rekrecji w Dzielnicy Wola – “Hali Reduta” przy ul. Redutowa 37.

Zapraszamy!
Zobacz galerię (23 zdjęć)
Wystawa starych zdjęć Ulrychowa
Wystawa Ulrychów w obiektywie mieszkańców