null

Latający Teatr wystąpi na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy przebrane i umalowane aktorki siedzą obok siebie na pufie, w tle blok i skwer na Woli; Tetar Sztuki Ciała

Happeningi z muzyką na żywo, parady, koncerty i spektakle – od maja do września w parkach i na skwerach Woli będą się odbywały otwarte wydarzenia plenerowe. Do udziału w Latającym Teatrze zapraszają aktorzy z Fundacji Sztuki Ciała.

Cykl zatytułowany „Latający Teatr Sztuki Ciała” to osiem imprez plenerowych dla dzieci i dorosłych. Koncerty, spektakle i parady będą odbywły się głównie w niedzielene popołudnia, w otoczeniu parkowej zieleni i klimatycznych zabudowań Woli. Do udziału w wydarzeniach zapraszają aktorzy z Fundacji Sztuki Ciała. Projekt oragnizacji pozarządowej jest finansowany przez Dzielnicę Wola.

Harmonogram: Latający Teatr Sztuki Ciała

26 maja, godz. 16.00
Parada „Flower Power”
Urząd Dzielnicy Wola, al. „Solidarności” 90 

Flower Power – to muzyczna parada uliczna. Aktorzy w barwnych kostiumach roślin, przy dźwiękach muzyki na żywo, wspólnie z mieszkańcami odbędą taneczną podróż ulicami Woli. Kolorowe kostiumy aktorów nawiązują do rodzimych roślin – do tańca i zabawy zapraszać będą m.in. nieśmiały Mak Polny, zadziorny Skrzyp i dostojna Naparstnica. Wydarzenie będzie okazją do spotkania mieszkańców swojej dzielnicy i wspólnej zabawy w rytm muzyki na żywo.

1 czerwca, godz. 16.00
Parada „Cudaki”
Skwer Apfelbauma

Można być „nieidealnym” i żyć szczęśliwie. Parada „Cudaki” to zaproszenie publiczność w przestrzeń zabawy. Bohaterami są postaci ze spektaklu „Nieudani”: Dziurawy, Sflaczały, Poskładany, Odwrócony i Felerny, którzy wiodą spokojny żywot dopóki nie zakłóci go pojawienie się Idealnego.

19 czerwca, godz. 18.00
Parada „Klaunada”
Park E. Szymańskiego

W odmienności może być ukryta supermoc. „Kalunada” to pantomima i komedia ciała. W Parku Szymańskiego wystąpią bohaterowie charakterystyczni, wyróżniający się – przekażą z humorem, że wszyscy się różnimy; każda osoba jest na swój sposób odmienna i niezależnie od tego należy jej się szacunek.

17 lipca, godz. 18.00
Spektakl „Wombat nie śpi”
Park Moczydło

Gdy jesteśmy mali, z radością poznajemy świat. Spektakl Joanny Płóciennik z 2011 r. powstał z myślą o najmłodszych widzach. Sensoryczna scenografia, dźwiękonaśladownictwo rozbawi każdego. Po spektaklu odbędzie się zabawa dla dzieci: wielość sposób wykorzystania rekwizytów zachęci dzieci do zabawy, wymyślania ich kolejnych zastosowań i wspólnego segregowania.

31 lipca, godz. 18.00
Spektakl „Księga życia”
Skwer przy placu zabaw na Odolanach (zbieg ul. J. Sowińskiego i Jana Kazimierza)

„Księga Życia” to muzyczno-taneczny spektakl dla dzieci w wieku 4 -7 lat. Historia opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga – ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. Spektakl poprzedzą warsztaty – dzieci nauczą się piosenek i wykonują mini układy ruchowe.

7 sierpnia, godz. 18.00
Spektakl „Tu Ziemia”
Park Moczydło

„Tu Ziemia” – spektakl rodzinny z muzyką na żywo i z elementami teatru cieni. Opowiada o pięknie i wartość roślin, którymi jesteśmy otoczeni. Bohaterka Jo znajduje się w obcej czasoprzestrzeni, w której istnieje już tylko trawa syntetyczna. Opiekuje się jedynym pozostałym drzewem, kilkoma ziołami i kępką trawy. W spektaklu używany jest między innymi instrument o nazwie shah kaman – współczesna wersja irańskiego kemancze.

21 sierpnia, godz. 17.00
Animacja „Rozchmurz się”
Fabryka Norblina

A co by było gdyby chmury spłynęły na ziemię i można by je było  poprosić o wybraną pogodę? Aktorki w kostiumach obłoków – dzięki choreografiom, gestom i rekwizytom – zachęcą widzów do zabaw teatralnych. Widzowie będą mogli poprosić aktorki m.in. o deszcz, śnieg, burzę, słońce. Animacja z wykorzystaniem metod pantomimy, teatru wizualnego i performance'u żywych rzeźb.

4 września, godz. 17.00
Happening muzyczny „Żywa Zieleń”
Park E. Szymańskiego

„Żywa Zieleń” –  muzycy stworzą tajemniczą i kojącą atmosferę za sprawą dźwięku, ruchu i wizualizacji. Usłyszymy koncert muzyki elektronicznej z elementami prawdziwych (choć nieuświadamianych sobie przez nas) „dźwięków roślin”. Wykorzystanie fal wytwarzanych stale przez żywe zielone organizmy. Muzycy poruszają się w stylistyce live electronics i ambientu za pomocą instrumentów, efektów dźwiękowych, stołu didżejskiego, dialogując dźwiękowo z roślinami za pomocą specjalnych przetworników.