null

Księżniczka na opak wywrócona – Wolskie Dni Seniora

Drukuj otwiera się w nowej karcie
/documents/43348/23202523/Wolskie+Dni+Seniora_spektakl.jpg/f4a92c3f-9ad9-1fdb-e836-054dd7a8e2ce?t=1666006768799&imagePreview=1

„Księżniczka na opak wywrócona” to barokowa komedia omyłek autorstwa Pedra Calderóna de la Barki. Sztukę hiszpańskiego dramaturga wystawiły z okazji Wolskich Dni Seniora aktorki z liceum im. Batalionu „Zośka”.

Uczennice LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” postanowiły zaprezentować spektakl w ramach Wolskich Dni Seniora.

Aktorki z klasy II a z zaangażowaniem przeniosły na scenę wizję artystyczną reżysera spektaklu, Konrada Darocha. Leciwy tekst źródłowy zyskał w tej interpretacji wigor i entuzjazm. Całości dopełniała profesjonalna oprawa dźwiękowo - oświetleniowa. Dla obecnych na widowni seniorek był to radośnie spęczony czas.

Spektakl odbył się 12 października 2022 roku w „Tetrze XIII rzędów”, mieszczącym się na terenie Liceum. Seniorów na przedstawieniu przywitały dyrektorka liceum, Katarzyna Zajączkowska oraz naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola, Joanna Goździelewska.

Zapraszamy na Wolskie Dni Seniora 2022: Kalendarz wydarzeń Wolskich Dni Seniora

Zdjęcie ze sceny. Aktorka grająca Guilletę leży na boku i zalotnie trąca nogą scenicznego ogrodnika. Ogrodnik siedzi z zafrasowaną miną.