null

Koronawirus SARS-CoV-2

Drukuj otwiera się w nowej karcie
0001.jpgEpidemiologia zakażeń wirusem i wywołanej nim niewydolności oddechowej nie jest jeszcze dobrze znana. Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną namawiamy do bieżącego śledzenia aktualności na stronach poniższych instytucji.
 
Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje sytuację epidemiologiczną i prowadzi bieżący monitoring osób przekraczających granicę Polski w porozumieniu z innymi służbami. Na swojej stronie na bieżąco publikuje informacje o nowym koronawirusie, komunikaty dla podróżujących oraz zalecenia dla podróżnych, ludności, służb medycznych i instytucji.
 
Bieżące informacje związane z nowym wirusemzamieszcza  Powiatowa Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie.
 
Na stronie  Ministerstwa Zdrowia zostały zebrane i w przystępny sposób przedstawione informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, dla osób podróżujących do określonych państw i regionów, zamieszcza ostrzeżenia i rekomendacje m.in. w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.
 
Państwowy Zakład Higieny – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zamieścił ikonografiki Światowej Organizacji Zdrowia, które krótko i obrazowo informują jak można ograniczyć ryzyko zakażenia się wirusem.
PLAKAT-KORONAWIRUS - źródło: https://gis.gov.pl
Koronawirus-infografiki-2
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Koronawirus-infografiki-3
Koronawirus-infografiki-4
Koronawirus-infografiki-5
Koronawirus-infografiki-1
jak myć ręce