Kopernik chce przygotowywać przyszłych architektów

Górna cześć drzwi wejściowych do klasy, nad którymi widnieje napis You can do great things
L.O. im M. Kopernika

W tym roku Liceum im. Kopernika rozpocznie nabór do nowej klasy, w której kształcić się będą przyszli architekci, projektanci i graficy. Rekrutacja do liceów rozpoczęła się 16 maja.

• Właśnie rusza rekrutacja do liceów
  • Liceum z Woli planuje klasę o nowym profilu: architektura i projektowanie
  • Uczniowie będą w niej przygotowywać się do studiów architektonicznych na zajęciach po polsku i angielsku
  • Oprócz rozszerzonej matematyki i fizyki przewidziano lekcje rysunku, historię architektury i przegląd architektury współczesnej

W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. To moment, kiedy ósmoklasiści podejmują jedną z ważniejszych decyzji mającej wpływ na ich przyszłość. Dla uczniów, którzy chcą się przygotować do studiowania architektury czy wzornictwa przemysłowego, w tym roku ofertę przygotowało dwujęzyczne liceum im. Mikołaja Kopernika.

We wrześniu po raz pierwszy zorganizowana zostanie klasa z nauką w dwóch językach, dla uczniów zainteresowanych studiami architektury i projektowania – informuje Grażyna Orzechowska Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli.

Rozwiązanie podoba się przedstawicielom mieszkańców Woli.

To doskonałe połączenie. Na tych kierunkach szczególnie ważna jest znajomość branżowych trendów ze Świata. Nauka nie tylko po polsku na pewno w tym pomoże - przyznaje Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Na czym będzie polegać wyjątkowość klasy?

W szkole zlokalizowanej przy ul. Bema 76 wymagane przez większość uczelni technicznych matematyka i fizyka będą nauczane w zakresie rozszerzonym. Dodatkowo uczniowie będą mieli zajęcia z rysunku przygotowujące ich do egzaminu.

Lekcje rysunku, będą prowadzone przez absolwenta Akademii Sztuk Pięknych i będą odbywać się dwa razy w tygodniu – zaznacza Grażyna Orzechowska – Mikulska.

Zajęcia, głównie praktyczne, będą obejmowały rysunek z wykorzystaniem perspektywy, elementy rysunku technicznego oraz teoretyczne: elementy historii architektury i architektury współczesnej.

Dodatkowo chętni uczniowie tej klasy będą mogli uczestniczyć w lekcjach matematyki tzw. grupy olimpijskiej, to znaczy ze znacznie poszerzonym programem autorskim matematyki, w wymiarze 7 godzin tygodniowo.

Więcej informacji na temat nowego kierunku i rekrutacji do Liceum im. Mikołaja Kopernika, na stronie szkoły.

Rekrutacja

W poniedziałek rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wszystkie informacje zamieszczone będą na stronach szkół i miasta Warszawy.

O szkole

XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika jest szkołą dwujęzyczną z językiem angielskim. Wszystkie klasy realizują program liceum ogólnokształcącego albo Program Dyplomowy Matury Międzynarodowej.

Podobizna Mikołaja Kopernika wskazująca drogę
Zobacz galerię (2 zdjęć)