null

Konsultacje obwodu szkoły przy Karlińskiego z mieszkańcami Odolan

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia plan Szkoły Podstawowej przy ul. Karlińskiego

Od 1 do 15 września mieszkańcy Odolan mogą wziąć udział w konsultacjach dotyczących obwodu Szkoły Podstawowej nr 403, powstającej przy ul. Karlińskiego 4. Zainteresowani wypowiedzieć się mogą przesyłając formularz konsultacyjny albo zagłosować na preferowany wariant w jednym z dwóch punktów.

Wola przedstawiła rodzicom cztery warianty rozpoczęcia pracy placówki w roku szkolnym 22/23, które sporządziła na podstawie opinii zebranych od lokalnych środowisk oświatowych.

- Na wstępnym etapie rozmawiano z dyrektorami okolicznych szkół i przedstawicielami rodziców w poszukiwaniu rozwiązania, które pozwoli przyjąć jak najwięcej uczniów do nowej szkoły, a jednocześnie nie zdestabilizuje funkcjonowania innych placówek w okolicy - mówi Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli, odpowiedzialna za edukację.

Zanim ruszyły konsultacje mieszkańcy mogli zapoznać się proponowanymi rozwiązaniami, które są do publicznego wglądu od połowy sierpnia. Natomiast od 1 do 15 września potrwa, w którym zainteresowani mogą opowiedzieć się za jedną z czterech dostępnych opcji.

Wyznaczanie obwodu ma kluczowe znaczenie dla jej przyszłego funkcjonowania, dlatego bardzo liczymy, że rodzice z Odolan wezmą aktywny udział w kształtowaniu placówki, do której będą uczęszczać ich dzieci – tłumaczy Orzechowska-Mikulska, wiceburmistrz Woli.    

Mieszkańcy, którzy zapoznali się z propozycjami mogą oddać swój głos na preferowany wariant poprzez wypełnienie i przesłanie za pomocą poczty elektronicznej, tradycyjnej lub złożenie w punkcie informacyjnym formularza dostępnego na stronie Urzędu Dzielnicy Wola - mówi Ewa Statkiewicz, radna Woli, która przekazywała urzędnikom uwagi mieszkańców.   

Punkty informacyjne  

Dla tych mieszkańców, którzy chcieliby poznać dane, na podstawie których stworzono przedstawione propozycje lub przedstawić osobiście opinię na temat planowanego otwarcia szkoły dzielnica przygotowała punkty informacyjne w: 

  1. Szkole Podstawowej nr 132 im. Sandora Petőfiego przy ul. Grabowskiej 1, 
  1. Szkole Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów przy ul. Kasprzaka 1/3.  

Spotkania konsultacyjne odbędą się 8 września w godzinach 16:30-18:30 oraz 11 września  w godzinach 10:00-12:00.  

Formularz konsultacyjny można pobrać ze strony www.wola.um.warszawa.pl. Należy go wypełnić i przesłać skan na adres obwod403@um.warszawa.pl. Głosowanie trwa od 1 do 15 września bieżącego roku.   

Oddanie do użytku nowej szkoły na Odolanach zbliża się wielkimi krokami. Przy ul. Karlińskiego 4 trwają właśnie prace wykończeniowe, a nowoczesna placówka mogąca pomieścić 800 uczniów przyjmie pierwszych podopiecznych we wrześniu 2022 r. Równolegle dzielnica rozpoczęła procedurę organizacji Szkoły Podstawowej nr 403, a jej najważniejszym punktem jest wyznaczenie jej obwodu.

Starania o kolejną szkołę  

Już teraz jednak dzielnicowi urzędnicy wiedzą, że za kilka lat potrzebna będzie kolejna szkoła podstawowa, na rozwijających się szybko Odolanach. Niestety Dzielnica Wola nie dysponuje tam działką, którą mogłaby przeznaczyć pod budowę kolejnych placówek oświatowych. Głównym właścicielem gruntów na tym terenie jest Skarb Państwa. Co więcej, procedowany właśnie plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na cele oświatowe mogłyby służyć np. tereny przy ulicy Stanisława Worcella, które są własnością państwa.

- Zarówno Zarząd jak i Rada Dzielnicy zwróciły się w tej sprawie do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o nieodpłatne przekazanie gruntu z zasobu skarbu Państwa, tak jak to miało miejsce w 2021 r - tłumaczy Joanna Tracz-Łaptaszyńska, radna Woli, której petycję w tej sprawie podpisało ponad 200 osób.

Plansza nr 1 propozycja 1.A i 1.B
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Plansza nr 1 propozycja 2.A i 2.B

Załączniki: