null

Kobiety zgłębiły tajniki efektywnego oddychania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grupa kobiet siedząca po turecku na świerzym powietrzu, na piasku, ucząca się prawidłowego oddychania

W dniu 6 października br. odbyło się kolejne spotkanie kobiet, które uczestniczą w cyklu szkoleń i warsztatów motywacyjnych i rozwojowych pn. „Kobieca strefa rozwoju- coaching dla kobiet”. Tematem warsztatu był oddech i nauka efektywnego oddychania.

W trakcie warsztatów uczestniczki dowiedziały się, dlaczego oddech jest taki ważny w naszym życiu, przyjrzały się swojemu oddechowi i wykonały serię ćwiczeń prawidłowego oddychania. Trenowały wstrzymanie powietrza, co omaga wzmocnić mięśnie oddechowe i poprawić tolerancję CO2. Ćwiczyły również oddychanie przeponowe, ponieważ kobiety ze względów fizjologiczno-biologicznych oddychają klatką piersiową i ważna dla ich zdrowia jest praca nad mięśniami przepony.

Były też ciekawostki. Czy wiecie, że więcej oddychamy prawym płucem? Kobiety niestety mają mniej pęcherzyków płucnych, mniejsze drogi oddechowe (płuca), ze słabszymi parametrami czynnościowymi układu oddechowego, a tym samym gorszą spirometrię niż mężczyźni.

Więc Panowie, jeśli kobieta mówi, że brakuje jej tchu, dajcie jej chwilę na złapanie oddechu.

Nie ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, niż oddychanie. Dlatego tak ważne jest nauczyć się dobrze oddychać i wykorzystywać tę umiejętność w codziennym życiu. Oddech jest pomocny w sytuacji nadmiernego stresu, poczucia zagubienia, radzenia sobie z wyzwaniami na życiowych zakrętach.
Znajdźmy więc czas na ćwiczenie oddechu: 7 sekund wdech, 7 sekund zatrzymanie, 7 sekund wydech, 7 sekund zatrzymanie. Powtarzamy 7 razy.

Będziemy zdrowsi i szczęśliwsi - fizyczne i mentalnie, jeśli więcej uwagi poświecimy oddychaniu. Oddychajmy!

Już dziś zapraszamy kobiety na kolejne spotkanie, które odbędzie się 27 października (środa) w godz. 17:15-20:15 w formie on-line. Tematem bezpłatnego warsztatu będzie: Wizerunek- Budowanie pozytywnego i profesjonalnego wizerunku. Przeanalizujemy swoje zasoby i umiejętności ich zaprezentowania oraz dowiemy się o sile pierwszego wrażenia.

Zapisy: tel. 504 092 289 lub e-mail: warsztatycoachingowe.wola@gmail.com

Szczegóły o projekcie: https://wola.um.warszawa.pl/-/coaching-dla-kobiet oraz www.fundacjaemocja.pl

Projekt jest realizowany ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w ramach realizacji budżetu obywatelskiego na rok 2021 pn. „Kobieca Strefa Rozwoju-Coaching dla Kobiet”.

Załączniki: