Jest umowa. Za 18 miesięcy na Ludwiki będzie żłobek

Podpisanie umowy na projekt i budowę żłobka dla 150 dzieci przy ulicy Ludwiki 2/4

Dzielnica podpisała umowę na projekt i budowę kolejnej placówki edukacyjnej. Dzięki wykorzystaniu technologii modułowej, wystarczy 18 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie nowej placówki.

W czwartek rano władze dzielnicy Wola podpisały kolejną umowę na realizację placówki oświatowej z firmą, która w przetargu przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Firma Ekoinbud ma zaprojektować i zbudować żłobek dla 150 maluchów przy ulicy Ludwiki 2/4. Dwukondygnacyjny budynek ma zostać zbudowany z wytworzonych poza placem budowy gotowych elementów dowożonych na Wolę w całości.

– Ta innowacyjna metoda przypominającą budowanie z klocków lego doskonale sprawdziła się podczas budowy przedszkola znajdującego się w zasadzie za płotem – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrz Woli. – Dzięki użyciu prefabrykatów w ekspresowym tempie, bo w 1,5 roku wykonawca jest wstanie zaprojektować i postawić cały budynek- dodaje zastępca burmistrza.

– Od początku sprawowania urzędu w wolskim ratuszu, kluczowym dla mnie projektem jest zapewnienie jak największej ilości miejsc w bezpłatnych miejskich żłobkach – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Dlatego cieszę, że za nieco ponad 18 miesięcy w rejonie Czyste powstanie miejsce, w którym bawić i uczyć się będą mogli najmłodsi Wolanie – dodaje burmistrz Strzałkowski.

Za prawie 11 mln 400 tysięcy złotych na powierzchni około 1 500 m2 ma powstać obiekt, w którym znajdzie się 6 sal zajęć, każda dla 25 dzieci, z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku czy pomieszczeniami do mycia nocników. Przy budynku na bezpiecznej nawierzchni mają także stanąć dwa place zabaw wyposażone w zabawki dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci. Wejście do żłobka ma być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.