Jest umowa na wymianę 100 ławek w wolskich parkach!

Na zdjęciu Ławka Warszawska w parku na tle wody
Ławka Warszawska | Autor: Dariusz Piątkowski

W Parku Szymańskiego i w Parku Moczydło już wkrótce stanie 100 nowiutkich ławek warszawskich, które zastąpią te stare i zniszczone.

Park Szymańskiego i Park Moczydło oferują łącznie ponad 40 hektarów atrakcyjnej powierzchni do spacerowania. Oba miejsca są tłumnie odwiedzane przez mieszkańców, którzy, szczególnie w ciepłe dni, spędzają długie godziny wśród zieleni.

Parki zachęcają do spacerów i do odpoczynku na świeżym powietrzu, z czym czasem jednak bywa problem. Sporo mebli parkowych jest przestarzałych i zdewastowanych. – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Jednak już za chwilę startujemy z realizacją inwestycji, dzięki której w obu parkach pojawią się nowe i wygodne ławki.

Projekt zakłada montaż aż 100 tzw. ławek warszawskich w Parku Szymańskiego i Parku Moczydło, które zastąpią te najbardziej wysłużone i zdewastowane. Dzielnica podpisała już umowę, a wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 4 miesiące na wymianę ławek, które będą gotowe do użytku jeszcze w tym roku – mówi Joanna Tracz - Łaptaszyńska, radna Woli.

Przedstawicielka mieszkańców zwraca uwagę, że to bardzo istotna dla Wolan inicjatywa.

Duża część interwencji, jakie podejmujemy jako radni, dotyczy właśnie przestarzałej bądź zdewastowanej infrastruktury - tłumaczy Tracz-Łaptaszyńska.

Ławki, które pojawią się w parkowych, alejkach będą estetyczne i trudne do zdewastowania. Wybrany model ma solidną, metalową konstrukcję z dwoma podłokietnikami, a siedzisko i oparcie wykonane jest z trwałego drewna – zachwala Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Koszt demontażu starych ławek i montażu nowych to blisko 292 tys.

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt Karola Jankowskiego i Pawła Burskiego “Zdrowa Wola - 100 ławek z oparciami zamiast zniszczonych, zdewastowanych ławek w Parku Szymańskiego i Moczydło!” zyskał 2546 głosów.

Ławka Warszawska