Jest umowa na sprzęt komputerowy do nowej szkoły!

Rząd ekranów komputerowych stojących na stolikach w sali lekcyjnej
Sala komputerowa | Autor: Dariusz Piątkowski

Prawie 100 nowoczesnych komputerów, 42 ekrany lekcyjne, drukarki, niszczarki, telefony i kserokopiarki. To sprzęt elektroniczny za prawie milion złotych, który w wakacje przyjedzie do nowej szkoły na Odolanach.

• Od września szkoła przy Karlińskiego przyjmie pierwszych uczniów
  • Władze Dzielnicy za prawie 1 mln zł. zakupiły sprzęt IT dla placówki
  • Dostawca sprzętu przeprowadzi także szkolenia dla personelu

Nowa szkoła przy ul. Karlińskiego przyjmie nowych uczniów już we wrześniu. Do tego czasu musi zostać odpowiednio wyposażona.

Będzie to bardzo nowoczesna placówka - zapowiada Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Do dyspozycji nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły będzie ponad 100 komputerów. To sprzęt typu All-in-One, czyli z wszystkimi elementami ukrytymi w obudowie monitora. Dzięki mniejszej ilości kabli sprzęt będzie bezpieczniejszy i wygodniejszy dla użytkowników. To jednak nie koniec nowoczesnych rozwiązań. W każdej z sal zamontowany zostanie sterowany dotykiem ekran o przekątnej ponad 77 cali. Nauczyciel będzie mógł na nim wyświetlać materiały do zajęć.

W sumie do szkoły w wakacje przyjadą 42 takie ekrany – zapowiada Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. To znacznie lepsze rozwiązanie niż projektory, których jasność i kontrast nie zawsze pozwalają na wygodną pracę w jasnych pomieszczeniach szkoły - dodaje Rafałowski.

Zgodnie z podpisaną w połowie czerwca umową, wykonawca zainstaluje również telefony, kserokopiarki, drukarki i niszczarki. Po zamontowaniu całego sprzętu, jego dostawca przeprowadzi szkolenia dla personelu.

Bardzo się cieszę, że za naszą namową, władze dzielnicy postawiły na jakość i nowoczesność. W szkolnictwie są one niezmiernie ważne - zaznacza Joanna Tracz - Łaptaszyńska.

Za sprzęt i szkolenia wyłoniona w przetargu firma otrzyma prawie 937 045 złotych.