null

Jedenastu chętnych na wybudowanie szkoły na Odolanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rozpoczęcie budowy nowej szkoły podstawowej przy ul. Karlińskiego coraz bliżej. W ogłoszonym przetargu zgłosiło się 11 wykonawców, a najtańsza oferta mieści się w przewidzianym przez Dzielnicę budżecie.

Dzielnica Wola zrobiła kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy szkoły podstawowej przy ul. Karlińskiego. – Otworzyliśmy koperty z ofertami przetargowymi, których wpłynęło aż 11. Najważniejszą dla nas informacją jest to, że mieścimy się w założonym budżecie – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Na wykonanie tego zadania Dzielnica zarezerwowała prawie 38,5 mln zł, a najniższą kwotę zaproponowała firma MIRBUD S.A., której oferta opiewa na nieco ponad 37,6 mln zł.– Teraz czekamy na zakończenie procedury przetargowej i będziemy chcieli jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą, który na jej realizację będzie miał 2 lata – mówi burmistrz Strzałkowski.

Szkoła przy ul. Karlińskiego ma być nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna. W dwóch oddzielnych częściach budynku będą znajdowały się pomieszczenia dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych. – Placówka będzie liczyła 28 pełnowymiarowych sal dydaktycznych dla szkoły podstawowej, m. in. pracownię fizyczną, chemiczną, biologiczną czy informatyczną, 4 sale dla oddziałów przedszkolnych oraz 7 mniejszych sal dydaktycznych do pracy w grupach i 3 pracownie językowe – wymienia Robert Rafałowski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. Powstanie również blok sportowy składający się z boiska o wymiarach 15x28m, zapleczy sanitarnych, małej sali fitness/auli oraz sali gier stołowych. Nie zabraknie stołówki wraz z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteki z czytelnią oraz trzech świetlic.

Na terenie szkoły znajdą się również dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną, a także plac zabaw dla dzieci. Natomiast duże schody terenowe z siedziskami i zielenią, które powstaną na dziedzińcu stworzą swoistą widownię dla gier sportowych i będą miejscem spotkań dla uczniów. Przewidziane są również liczne nasadzenia zieleni. Budowa boisk nie jest przedmiotem trwającego przetargu. Te prace zostaną zlecone w oddzielnym postępowaniu. Boiska będą gotowe w tym samym czasie co szkoła.