null

II Debata Wolskich Przedszkolaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie

5 października 2023 r. w Przedszkolu nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu” odbyła się II Debata Wolskich Przedszkolaków. Debata była podsumowaniem tygodniowego projektu z okazji Dnia Przedszkolaka, którego pomysłodawcą i organizatorem było Przedszkole nr 237 im. Warszawskiej Syrenki, Przedszkole nr 124 oraz Przedszkole nr 172 im. Danuty Wawiłow.

Tematem tegorocznej debaty był „Zdrowy styl życia”. Dzieci z 24 wolskich przedszkoli przez tydzień poprzedzający debatę  miały do wykonania kila zadań. Należało stworzyć mapę myśli na temat zdrowego stylu życia, wykonać plakat, zaprosić eksperta oraz przygotować pytania do debaty. W debacie wzięli udział znamienici goście: Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Pani Joanna Goździelewska Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Pan Seweryn Szreder Zastępca Dyrektora XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida.

Podczas wspólnej debaty dzieci i dorośli odpowiadali, m. in na  pytania: jak należy prawidłowo odżywiać się, czy warto uprawiać sport i dlaczego, w jaki sposób mogą odpoczywać dzieci, a w jaki dorośli i czy odpoczynek jest ważnym elementem naszego życia. Po zakończonej Debacie dzieci wzięły udział w warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez uczniów z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, malowaniu buziek i poczęstunku, który składał się ze zdrowych przekąsek. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa plakatów wykonana przez dzieci o zdrowym stylu życia.

Zobacz galerię (13 zdjęć)