Dzień Ziemi – ekologiczny festyn dla dzieci i młodzieży

23.04.2022 12:00 - 23.04.2022 19:00
CH Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82
Motyl siedzący na kwiatach

Jak ciekawie spędzić dzień ziemi? W sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 12.00-19.00 pod CH Westfield Arkadia będzie można odwiedzić ekomiasteczko, uczestniczyć w zabawie terenowej i wymienić elektrośmieci na sadzonki.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ziemi.

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 12.00-19.00 pod CH Westfield Arkadia chętni będą mogli odwiedzić ekomiasteczko, uczestniczyć w edukacyjnej zabawie terenowej oraz w warsztatach.

W programie:

Zabawa terenowa „Gra o Ziemię”

„Gra o Ziemię” będzie się opierać na kodach QR rozmieszczonych w centrum handlowym i okolicy. Dzięki udostępnionym w ten sposób informacjom uczestnicy poznają ciekawostki i porady, które pomogą zmienić nawyki na bardziej przyjazne dla planety. Dla uczestników gry, która została przygotowana zgodnie z podstawą programową dla szkół podstawowych, przewidziane są atrakcyjne nagrody.

EKO Warsztaty

W przedostatnią sobotę miesiąca przed centrum handlowym zostanie ustawiona strefa ekologiczna z atrakcjami i warsztatami. Pod okiem ogrodnika będzie można tworzyć ogrody sąsiedzkie. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z Natalią Nguyen, która nauczy formowania kompozycji roślinnych w filiżankach. Przy kolejnym stoisku uczestnicy otrzymają bawełniane torby.

Segregacja śmieci – nauka przez zabawę i zbiórka elektrośmieci

Partner wydarzenia – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – zorganizuje warsztaty „Mini wysypisko”. Dzieci poznają zasady segregacji śmieci. Przed centrum handlowym stanie śmieciarka niskoemisyjna – dzieci dowiedzą się, w jaki sposób ona działa i będą mogły usiąść na miejscu kierowcy. Rodzice będą mogli odpocząć w ekologicznej strefie relaksu.

Sadzonki za elektrośmieci

Wszyscy chętni będą mogli oddać elektrośmieci oraz odebrać sadzonkę niezapominajki lub stokrotki. W centrum handlowym stanie również pojemnik typu e-box, do którego będzie można wrzucić drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz żarówki.

Wydarzenie pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego

Sprawdź lokalizację na mapie