null

Dzielnica i straż miejska łączą siły w walce z nielegalnym parkowaniem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wola chce ściśle współpracować ze strażą miejską w walce z nielegalnym parkowaniem. Wybrani pracownicy Urzędu Dzielnicy oraz wolskiego ZGN-u zostaną przeszkoleni przez strażników miejskich w zakresie odpowiedniego dokumentowania przypadków łamania prawa.

Jednym z większych problemów, które doskwierają mieszkańcom Woli jest nielegalne parkowanie. Dotyczy to również podwórek objętych programem identyfikatorów dla mieszkańców. Z kierowcami, którzy parkują swoje auta w miejscach do tego nie przeznaczonych walczy straż miejska i policja. – Problem jest spory, otrzymujemy wiele zgłoszeń od mieszkańców, a straż miejska ma pełne ręce roboty – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Chcemy pomóc strażnikom miejskim zwłaszcza, że w związku z planowanym powiększeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego i objęciem nowych podwórek specjalnym programem parkowania problem będzie narastał – dodaje.

Program specjalnego parkowania obowiązuje obecnie na 9 podwórkach, a wjeżdżać i parkować na nich mogą tylko pojazdy z identyfikatorem, które wydaje wolski ZGN. Dzielnica chce rozszerzać ten program, a dodatkowo na Woli po uruchomieniu nowych stacji metra znacznie powiększona zostanie Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. – To spowoduje jeszcze większy problem z nielegalnym parkowaniem, a sytuacja kadrowa straży miejskiej jest powszechnie znana. Zaproponowałem straży miejskiej przeprowadzenie szkolenia dla wyznaczonych pracowników Urzędu Dzielnicy Wola oraz wolskiego ZGN-u, podczas którego funkcjonariusze opowiedzą, jak dokumentować przypadki nielegalnego parkowania, tak aby możliwe było skuteczne ukaranie kierowcy łamiącego przepisy ruchu drogowego – mówi Krzysztof Strzałkowski.

Straż miejska przystała na tę propozycję i wkrótce zostanie zorganizowane specjalne szkolenie dla wybranych pracowników Urzędu Dzielnicy Wola i ZGN Wola, którzy i tak część swoich obowiązków służbowych realizują w terenie. – Aby rozwiązać problem nielegalnego parkowania potrzebne są zdecydowane działania. Mam nadzieję, że ścisła współpraca ze strażą miejską pozwoli na znaczne ograniczenie liczby nielegalnie parkujących aut – podkreśla burmistrz Strzałkowski.