null

Dłuższe godziny pracy i osobne stanowiska wydawania zaświadczeń wyborczych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ludzie rozproszeni po pomieszczeniu czekają na swoją kolej. Z boku i tyłu widać okienka przy których przyjmowani są interesanci.
Wydział Obsługi Mieszkańców | Autor: MW

Wolanie, którzy w dniu wyborów będą poza stolicą w poniedziałek tłumnie ruszyli po zaświadczenia do głosowania. By usprawnić proces od wtorku po zaświadczenie, trzeba się będzie zgłosić do wejścia od ul. Żelaznej. Pozostałe sprawy związane z wyborami nadal załatwimy wchodząc do Urzędu Dzielnicy od Solidarności.

  • W poniedziałek mieszkańcy Woli planujący wyjazd na wyborczy weekend ruszyli do urzędu po zaświadczenia,
  • Chętnych jest tak dużo, że władze Woli postanowiły otworzyć osobny punkt z dwoma stanowiskami tylko do wydawania zaświadczeń,
  • Będzie on czynny od wtorku w godzinach 8.00 - 18.00,
  • Wejście od ul. Żelaznej,
  • Pozostałe sprawy wyborcze nadal będą prowadzone w WOM.

W poniedziałek planujący wyjazd w wyborczy weekend wolanie, tłumnie ruszyli po zaświadczenia do głosowania, które pozwala głosować tam, gdzie zainteresowany przebywać będzie w dniu wyborów - przyznaje Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Choć uruchomiliśmy dodatkowe stanowiska, w południe kolejka sięgała 40 osób - dodaje zastępczyni burmistrza.

Odpowiedzią na te potrzeby, będzie otwarcie dedykowanego punktu wydawania zaświadczeń w Urzędzie Dzielnicy Wola.

W pokojach, do których prowadzi wejście od ul. Żelaznej, od 8.00 do 18.00, już we wtorek otwarte zostaną dwa stanowiska przeznaczone tylko i wyłącznie do obsługi wnioskujących o zaświadczenia - mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Takie rozwiązanie znacznie przyspieszy wydawanie mających wpływ na wyborczą frekwencję dokumentów.

Przy tych stanowiskach uzyskamy tylko zaświadczenie, a pozostałe sprawy związane z wyborami takie jak dopisanie się do rejestru wyborców, nadal będą prowadzone w sali do której wejdziemy od Solidarności - zaznacza Rafałowski.