null

Cykl otwartych sobót psychoteraupetycznych - startuje ogólnodzielnicowy program wsparcia dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cykl sobót psychoterapeutycznych

W Zespole Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1, ul. Zawiszy 13 odbyło spotkanie dotyczące planu działań w ramach wsparcia uczniów w obszarze zdrowia psychicznego. Startuje cykl otwartych sobót psychoteraupetycznych.

4 listopada br. w Zespole Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 przy ul. Zawiszy 13 odbyło się spotkanie dotyczące planu działań w ramach wsparcia uczniów w obszarze zdrowia psychicznego.

- Coraz częściej docierają do nas sygnały ze strony dyrektorów, rodziców, że uczniowie doświadczają poważnych dolegliwości i problemów psychicznych związanych z emocjami, złym samopoczuciem, w tym depresją. Za część, podkreślam tylko część tych przypadków odpowiedzialna jest sytuacja kryzysowa wywołana pandemią COVID-19 - mówi Grażyna Orzechowska - Mikulska, zastępczyni Burmistrza Woli odpowiedzialna za oświatę.

Widzimy zatem potrzebę wparcia nie tylko młodzieży, ale i rodziców w tym zakresie i dlatego wspólnie z naszymi dwiema poradniami psychologiczno – pedagogicznymi postanowiliśmy rozpocząć ogólnodzielnicowy program wsparcia dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego  – dodaje.

Podczas cyklu otwartych sobót psychoteraupetycznych odbędą się indywidualne konsultacje z psychologami i psychoterapeutami. Spotkania dotyczyć będą kondycji psychicznej i możliwości wsparcia młodych ludzi, szczególnie w aspekcie skutków pandemii. Zajęcia odbywać się będą od godziny 9 do 14.

20.11.2021 - spotkanie przeznaczone jest dla rodziców i nastolatków

27.11.2021 - spotkanie przeznaczone dla nastoletnich uczniów

04.12.2021 - spotkanie przeznaczone dla nauczycieli

Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerami telefonu:

- 22 631 57 73

- 22 631 08 23

od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00