null

Cykl bezpłatnych warsztatów dla seniorów dobiegł końca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa seniorów, która siedzi na krzesłach w sali konferencyjnej i uczestniczy w warsztacie.

Czas płynie nieubłaganie...11 kwietnia 2022 r. odbył się ostatni bezpłatny warsztat z cyklu „Zdrowo zaangażowani – bezpieczeństwo zdrowotne seniorów”. Projekt obejmował 7 bloków tematycznych o zróżnicowanej tematyce w zakresie szeroko rozumianego zdrowia seniorów.

Zajęcia w formie bezpłatnych wykładów oraz warsztatów połączonych z czynnym uczestnictwem słuchaczy były prowadzone w kolejne poniedziałki od 28 lutego do 11 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6.

Seniorzy po 2 latach pandemii mieli okazję do spotkania na żywo, spędzenie wspólnie czasu oraz edukacji w ważnych dla siebie tematach. Dowiedzieli się między innymi czym jest zdrowy styl życia, jak bezpiecznie stosować leki. Poznali zasady pierwszej pomocy przedmedycznej na co przede wszystkim zwracać uwagę, jeśli chodzi o reagowanie przy zagrożeniu życia i zdrowia w przypadku seniorów. Usłyszeli, jak wspierać chorego oraz jego rodzinę w przypadku choroby przewlekłej.

Ostatni warsztat dotyczył oswajania starości, powrotu do normalnego funkcjonowania seniora po pandemii oraz dbania o zdrowie psychiczne i dobre relacje z bliskimi.

Warsztat pod tytułem „Komunikacja między ludźmi jako przykład działania na rzecz dobrostanu seniora” poprowadziła Pani Lidia Kania, wiceprzewodnicząca Wolskiej Rady Seniorów, doktor chemii oraz wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym za profesjonalne przygotowanie, stworzenie miłej atmosfery sprzyjającej wymianie doświadczeń, a uczestnikom za zaangażowanie.

Warsztaty „Zdrowo zaangażowani – bezpieczeństwo zdrowotne seniorów”, to wspólna inicjatywa Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani, Wolskiej Rady Seniorów i Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Projekt sfinansowany ze środków m.st. Warszawy.