null

Cyfrowe wsparcie dla wolskich seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie, zajęcia (kursy) komputerowe dla seniorów.
Autor: m.st. Warszawa

Pomoc w obsłudze komputerów, smartfonów czy tabletów. Porady dotyczące tego, jakie sprawy można załatwić bez wychodzenia z domu. To wszystko seniorom oferuje Mobilny Punkt Wsparcia Cyfrowego na Woli.

  • Dzielnica organizuje pomoc w obsłudze komputerów dla seniorów  
  • Działanie ma pomóc osobom starszym załatwiać sprawy przez internet 
  • Zdaniem władz dzielnicy to bardzo ważne, by wesprzeć tych, którzy nie mają się do kogo zwrócić 
  • Pomocnicy będą przyjeżdżać do domów  
  • Zapisy odbywać się będą w środy od 10.00 do 14.00

Pracownicy punktu dojeżdżają w miejsce wskazane przez seniora. Na życzenie osoby starszej eksperci mogą też pomóc przez telefon. 

Serdecznie zachęcam z korzystania z usług punktu. Zapisy przyjmowane są w każdą środę. Konsultanci, czekają w godzinach 10:00-14:00 pod numerem 519 622 372. Należy tylko zadzwonić i umówić się na dogodny termin – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. 

Skąd pomysł?  

Od samych seniorów.

Dla osób młodych internet jest naturalnym środowiskiem, w którym załatwia się wiele spraw. Seniorzy, by poczuć się w nim bezpiecznie potrzebują przewodnika – mówi Elżbieta Kowalska, Przewodnicząca Wolskiej Rady Seniorów.

Nie wszyscy mogą się jednak zwrócić o pomoc do najbliższych.

Często problemem jest także to, że moi rówieśnicy nie mają się do kogo zwrócić o pomoc – dodaje Elżbieta Kowalska. Dlatego dzielnica, aby im w tym pomóc, uruchamia wolski, Mobilny Punkt Wsparcia Cyfrowego. 

Dlaczego to tak ważne?

Dziś komputer, tablet czy telefon z dostępem do Internetu daje nam olbrzymie możliwości. Pozwala zarezerwować wizytę w urzędzie, przesłać niektóre wnioski, a niektóre sprawy załatwić od początku do końca bez wychodzenia z domu. Możemy zrobić zakupy czy zapłacić rachunki. Chcielibyśmy, by jak najwięcej seniorów miało do nich dostęp – wyjaśnia Strzałkowski. 

Usługi świadczone przez Wolski Mobilny Punkt Wsparcia Cyfrowego są całkowicie bezpłatne. Działanie jest realizowane przez organizację Change 4 Good na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wola.