Burmistrz Woli docenił pracę pedagogów – gala w Teatrze Kamienica

Nauczyciele w Tetarze Kamienica pod sceną zwróceni w kierunku widowni odbierają nagrody w Dniu Edukacji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października, to święto wszystkich osób zaangażowanych w kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. W tym roku burmistrz Woli, doceniając rolę pedagogów, przyznał im 114 nagród i wnioskował o 59 wyróżnień państwowych.

Rok szkolny 2020/2021 był rokiem szczególnym – czasem pandemii, czasem nauki i pracy zdalnej, której wszyscy się uczyli. W czwartkowe popołudnie 7 października, kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej z rąk władz dzielnicy popłynęły podziękowania dla wolskich pracowników oświaty, za niezwykłe zaangażowanie, wysiłek i oddane serce w tym trudnym czasie.

– W moim przekonaniu dwa elementy decydują o tym, czy nauczyciel jest dobrym nauczycielem. To rozum i serce. Jeśli uda się zachować właściwą proporcję między tym, co nauczyciel może przekazać swoim uczniom jako mądry człowiek, a tym, co jako człowiek dobry – to wówczas mamy do czynienia z nauczycielem przez duże N – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza na Woli. – Wiem, że w naszej Dzielnicy pracują tacy właśnie nauczyciele, z których jestem dumna i za co serdecznie im dziękuję – dodaje zastępczyni burmistrza.

Na Woli w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz przyznał 114 pieniężnych nagród, w tym 48 dla dyrektorów placówek oświatowych i 66 dla nauczycieli pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych, poradniach i placówkach edukacji pozaszkolnej.

– Doceniliśmy wielu wspaniałych pracowników oświaty, którzy odkrywają przed młodymi ludźmi nowe horyzonty, nie gubiąc po drodze zapału i inwencji – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Serdecznie wszystkim dziękuję za ogrom pracy, na rzecz przyszłości naszego kraju, która w tym szczególnym, pandemicznym czasie nie jest łatwa – dodaje Strzałkowski.

Burmistrz wnioskował również o przyznanie łącznie 59 odznaczeń państwowych oraz nagród, w tym:

•     Medalu za Długoletnią Służbę dla 13 osób
  •     Medalu Komisji Edukacji Narodowej dla 8 osób
  •     Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla 8 osób
  •     Nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla 15 osób
  •     Nagrody Prezydenta m. st. Warszawy dla 15 osób

Po części oficjalnej najlepszych dyrektorów i nauczycieli na deskach Teatru Kamienica zastąpili aktorzy. Zaprezentowali oni zgromadzonym spektakl „Kumulacja, czyli pieniądze to nie wszystko” - polską prapremierę francuskiej sztuki „Non a l’argent!” Flavi Coste, w reżyserii Tomasza Sapryka. Na scenie podczas salw śmiechu, zebrani oglądali wyjątkowy zespół aktorski: Michała Meyera jako „szczęśliwego” zwycięzcę loterii, Marię Dębską w roli jego zirytowanej życiem żony, Marcina Bosaka jako wspólnika i niezastąpionego przyjaciela domu, oraz Izabelę Dąbrowską w roli mamusi, której „ciągle coś się od życia należy”.