null

Boisko przy ul. Grenady do remontu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zniszczona sztuczna murawa boiska piłkarskiego
SP 386 | Autor: Tomasz Keller

Szkolne boisko piłkarskie przy ul. Grenady 16 już wkrótce zyska nowy wygląd. Wysłużony obiekt zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 386 czeka kompleksowy remont, dzięki czemu przysłuży się zarówno uczniom, jak i lokalnej społeczności.

  • Boisko przy szkole zostanie wyremontowane za ponad milion złotych
  • Po remoncie oprócz uczniów będą mogli z niego korzystać również mieszkańcy
  • Zyska nową nawierzchnię, bramki i system odprowadzania wody
  • Inwestycja będzie realizowana ze środków z budżetu obywatelskiego.

Ogólnodostępne boisko przy ul. Grenady 16 zbudowano w 2007 roku. Od tego czasu korzystają z niego zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 386, jak i okoliczni mieszkańcy. Ma to wpływ na stan obiektu, a w szczególności murawy.

To bardzo popularne boisko, ale w związku z intensywnym użytkowaniem jego stan pozostawia wiele do życzenia. Sztuczna nawierzchnia trawiasta przez 15 lat nie była ani razu wymieniana, jest zużyta i straciła właściwości amortyzacyjne – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – To, mam nadzieję, wkrótce się zmieni, bo jesteśmy w trakcie wyłaniania wykonawcy, który wyremontuje wysłużony obiekt – dodaje. 


Warta 1 mln zł inwestycja z budżetu obywatelskiego ma być gotowa we wrześniu. Remont obejmie przede wszystkim nawierzchnię, która zostanie zerwana w całości i zastąpiona nowoczesną trawą syntetyczną wypełnioną granulatem EPDM z recyklingu.

Na nowej murawie powstanie jedno główne boisko i dwa poprzeczne juniorskie, w których wymienione zostaną dodatkowo bramki - mówi Urszula Kęcik - Staniszewska, radna Woli.

Po remoncie obiekt będzie ogólnodostępny od 6:00 do 22:00 przez przynajmniej 25 godzin tygodniowo, wliczając w to weekendy. Prace przy modernizacji mają rozpocząć się jeszcze w lipcu.    

To projekt z Budżetu Obywatelskiego autorstwa Angeliki Kamińskiej “Modernizacja boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Szkole Podstawowej nr 386 (ul. Grenady 16), przeznaczonego do codziennej gry i ruchu na świeżym powietrzu”. Na inwestycję za ponad milion złotych zagłosowało 2402 osoby.