null

Blisko Bliskich – wsparcie opiekunów osób starszych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.04.2023 00:00 - 31.12.2023 00:00
grafika dekoracyjna

Opiekunowie rodzinni seniorów mogą skorzystać z nieodpłatnego wsparcia. W programie są między innymi spotkania z psychologiem, nauka odstresowania czy domowe instruktaże opieki i pielęgnacji.

Opiekunki i opiekunowie rodzinni osób starszych, które są niesamodzielne mogą przystąpić do programu Blisko Bliskich – Wola 2023. Program wraz z urzędem dzielnicy realizuje Stowarzyszenie Syntonia, które specjalizuje się we wsparciu rodzinnych opiekunów i osób w wieku emerytalnym.

W programie proponujemy:

  • wykłady specjalistów
  • spotkania tematyczne – opieka nad bliską i niesamodzielną osobą starszą; 
  • konsultacje indywidualne – z psychologiem, psychoterapeutą;
  • treningi redukcji stresu – umiejętności relaksacyjne;
  • domowe instruktaże – opieka i pielęgnacja osoby starszej.

Oferujemy opiekę zastępczą

Aby ułatwić opiekunom i opiekunkom udział w programie, na czas trwania zajęć i konsultacji Stowarzyszenie Syntonia oferuje opiekę zastępczą w miejscu zamieszkania osoby starszej.

Jak dołączyć do Blisko Bliskich?

Osoby zainteresowane udziałem lub poznaniem szczegółów zapraszamy na stronę Stowarzyszeniem Syntonia lub prosimy o kontakt pod numer telefonu: 792 890 810 albo mail: zapisy@syntonia.org.pl

Zachęcamy do przekazania informacji znajomym opiekunom

Często z powodu wielu obowiązków w pracy i opieki nie mogą na bieżąco śledzić ogłoszeń – warto wesprzeć ich w dotarciu do oferty.

Opiekunowie, którzy nie mają opieki zastępczej są szczególnie narażeni na wypalenie, zmęczenie – co przekłada się na brak wiary we własne umiejętności. Program “Blisko – Bliskich Wola 2023” to wiedza, jak lepiej zadbać o podopiecznego, ale i o siebie.

Projekt trwa od 1 kwietnia do 31 grudnia 2023 r. 

Już teraz można kontaktować się w sprawie zapisu – zapraszamy!

Załączniki: