null

Bezpłatne warsztaty dietetyczne- rozmawialiśmy o diecie dla osób z nadwagą i otyłością

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grupa ludzi siedząca w na krzesłach w półkole uczestnicząca w warsztatach ze zdrowego żywienia. W tle widać prezentację wyświetlaną na rzutniku oraz prowadząca warsztat.

Jakie nawyki żywieniowe prowadzą do nadwagi? Co to jest pętla nawyków? Mieszkańcy Woli 18 listopada 2021 r. spotkali się z dietetykiem i trenerem wychowania fizycznego. Na warsztatach rozmawiali o diecie dla osób z nadwagą i otyłością.

Spotkanie poświęcone było przede wszystkim nawykom żywieniowym, które mogą prowadzić do nadwagi, a nawet do otyłości. Uczestnicy poznali, jak działa pętla nawyków. Dowiedzieli się, co i jak zrobić, aby nastąpiła zmiana. Poznali, na czym polega uważne jedzenie. Mieli szansę sprawdzić, jakie jest ich indywidualne, niezbędne do przeżycia zapotrzebowanie na energię (kalkulator PPM wg wzoru Mifflina) oraz BMI, co jest podstawą stworzenia dobrze dobranej diety.

Ale sama dieta to nie wszystko, więc na koniec warsztatu były zajęcia ruchowe pod okiem wyspecjalizowanej trenerki. Każdy uczestnik mógł wykonać ćwiczenia w swoim tempie i zgodnie z możliwościami. To zestaw aktywności fizycznych, które każdy może z powodzeniem wykonywać sam w domu.

Pamiętajmy, ruch, dobrze zbilansowana dieta bogata w warzywa  i owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste, niskotłuszczowy nabiał, ryby, oleje roślinne i przede wszystkim wodę są kluczem do zdrowia każdego!

Zapraszamy na ostatni w tym roku warsztat, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 17:00 w Hali Sportowej Koło przy ul. Obozowej 60. Tematem przewodnim będzie profilaktyka zaburzeń nastroju. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy to co jesz wpływa na twój nastrój, przyjdź i sprawdź.

Na warsztaty obowiązują zapisy: info@kreatorzdrowia.pl lub telefonicznie 669 557 450.

Szczegóły o projekcie tu: https://wola.um.warszawa.pl/-/bezplatne-warsztaty-dietetyczne

Projekt sfinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Widoczna prezentacja wprowadzająca do tematu warsztatów : dieta dla osób z nadwaga i otyłością. Z prawej strony na prezentacji widać butelkę wody i zielone jabłko.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
grupa ludzi siedząca w na krzesłach w półkole uczestnicząca w warsztatach ze zdrowego żywienia. W tle widać prezentację wyświetlaną na rzutniku oraz prowadząca warsztat.

Załączniki: