null

Pierwsze bezpłatne warsztaty dietetyczne za nami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grupa ludzi uczestniczaca w warsztatach

W dniu 7 października 2021 r. odbyły się pierwsze warsztaty z zakresu zdrowego stylu życia, który był prowadzony przez dietetyka i trenera wychowania fizycznego. Tematem przewodnim była dieta dla osób chorych na cukrzycę.

Uczestnicy mieli okazję wykonać sobie test ryzyka cukrzycy. Dowiedzieli się, jak tworzyć różnorodną, zdrową i o niskim indeksie glikemicznym dietę. Mieli szansę sprawdzić się w komponowaniu posiłków zgodnie z zaleceniami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Ale sama dieta to nie wszystko, więc na koniec warsztatu były zajęcia ruchowe pod okiem wyspecjalizowanego trenera. Proste ćwiczenia, które każdy sam może wykonać w domu, w swoim rytmie i zgodnie z możliwościami.
Wystarczy 15 minut dla poprawy kondycji fizycznej, a przede wszystkim samopoczucia.

Pamiętajmy, ruch, właściwa dieta bogata w warzywa  i owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste, niskotłuszczowy nabiał, ryby, oleje roślinne i przede wszystkim wodę są kluczem do zdrowia każdego!

 

Już dziś zapraszamy na kolejny warsztat, który odbędzie się 21 października o godz. 17:00 w Hali Sportowej Koło przy ul. Obozowej 60. Tematem przewodnim będzie dieta dla osób z problemami nadciśnienia.

Na warsztaty obowiązują zapisy: info@kreatorzdrowia.pl lub telefonicznie 669 557 450.

Szczegóły o projekcie tu: https://wola.um.warszawa.pl/-/bezplatne-warsztaty-dietetyczne

Projekt sfinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.