Bezpłatne badania mammograficzne przy Urzędzie Dzielnicy Wola

Wola kontynuuje serię bezpłatnych badań mammograficznych oraz słuchu w ramach projektu "Na Wolę po Zdrowie". Celem akcji jest promowanie profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz szeroko rozumianego zdrowego stylu życia, a kolejna szansa na badania nastąpi już 16 kwietnia.

Na bezpłatne badania mammograficzne Dzielnica zaprasza panie w wieku 50-69 lat. - Do naszego mammobusu z każdym kolejnym terminem zgłasza się coraz więcej kobiet w różnym wieku. Bardzo nas to cieszy bo pokazuje to, że dbanie o własne zdrowie zaczyna wchodzić mieszkankom w nawyk - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Kolejna okazja na bezpłatne badanie nadarzy się już we wtorek 16 kwietnia w godzinach 9:00 - 17:00. Autobus jak zwykle stanie na placyku tuż obok Urzędu Dzielnicy - dodaje.

Na badanie mammograficzne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Rezerwacji można dokonać dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 19:30 pod numer 58 767 34 44 lub 58 767 34 55. Badania odbędą się w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, finansowanego przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. - Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym i stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych - mówi Krzysztof Strzałkowski. - Dlatego tak ważne jest wczesne wykrywanie i badania profilaktyczne, do których serdecznie zachęcamy - dodaje burmistrz.

W tym samym terminie, w bezpośrednim sąsiedztwie mammobusu, seniorzy od 60 roku życia będą mogli wziąć udział w darmowym badaniu słuchu.