null

Bezpieczny senior

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Bezpieczny senior” to nowa inicjatywa Komendy Rejonowej Policji Warszawa Wola. Z myślą o wolskich seniorach policjanci KRP IV rozpoczęli cykl spotkań informacyjno-profilaktycznych poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu tej grupy naszych mieszkańców. Inauguracyjne spotkanie odbyło się przy ul. Zawiszy 5 w nowo otwartym oddziale OPS , kolejne odbyło się na terenie ogródków działkowych przy ul. Dywizjonu 303.

Ludzie starsi to grupa osób, które powinny być otoczone szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. To oni właśnie walczyli
o wolność, narażali swoje życie aby nam się lepiej żyło, oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przez długie lata pracowali aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich ludzi jest to tak oczywiste. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost ilości oszustw gdzie ofiarami są wolscy seniorzy. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią
i odbierają to nad czym tak ciężko przez całe życie pracowali nasi seniorzy. Bez skrupułów pozbawiają pamiątek rodzinnych i oszczędności lub pieniędzy potrzebnych na przeżycie miesiąca i leki.

Z myślą o wolskich seniorach policjanci KRP IV rozpoczęli cykl spotkań informacyjno-profilaktycznych poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu tej grupy naszych mieszkańców. Inauguracyjne spotkanie odbyło się przy ul. Zawiszy 5 w nowo otwartym oddziale OPS, kolejne odbyło się na terenie ogródków działkowych przy ul. Dywizjonu 303.

Zajęcia przeprowadziła mł. asp. Agnieszka Makowska i dzielnicowi sierż. Iwona Chojnacka i mł. asp. Witold Pudło. Podczas spotkania zaprezentowali w scenkach najbardziej typowe zachowania oszustów, zainscenizowali rozmowy telefoniczne, bardzo szczegółowo opisali najczęściej spotykane oszustwa np. na hydraulika, na zepsuty samochód, na administracje, na pomoc społeczną itp. Słuchacze zadając mnóstwo szczegółowych pytań wykazali olbrzymie zainteresowanie tematem. Poruszano również temat bezpieczeństwa na ulicy, w banku, w urzędzie. Uczestnicy mogli też dowiedzieć się kiedy, z jaką sprawą i do jakich służb udać się po pomoc.
Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali broszurę zawierającą porady
i informacje, telefony kontaktowe do instytucji pomocowych.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa wpłynie na poprawę bezpieczeństwa
i zminimalizuje pole działania oszustów. Chcemy dotrzeć do jak największe liczby seniorów, dlatego tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie przez cały rok.

Jeśli jesteś zainteresowany tego typu spotkaniem zadzwoń
i dowiedz się, gdzie w najbliższym czasie odbędzie się nasze spotkanie.


Telefon kontaktowy do inicjatorki przedsięwzięcia i prowadzącej mł. asp. Agnieszki Makowskiej kom. 508 069 720.

Źródło: http://wola.policja.waw.pl/
14-9690.jpg
Zobacz galerię (3 zdjęć)
14-9689.jpg
14-9686.jpg

Załączniki: