Będzie jaśniej na wolskich przejściach

Oświetlony w ciemności znak przejścia dla pieszych
Znak D-6 | Autor: ZDM

W tym roku zaplanowano doświetlenie 7 niebezpiecznych przejść dla pieszych na Woli. To jednak nie koniec działań mających chronić użytkowników dróg.

• Wolski Ratusz zaplanował w tym roku kolejne doświetlenia przejść dla pieszych.
  • Wytypowano już 7 lokalizacji do poprawy bezpieczeństwa.
  • Rok wcześniej zebry doświetlono również w 7 miejscach.

Wieczorem, o zmierzchu widoczność uczestników ruchu jest ograniczona. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się piesi, których niezauważenie przez kierowcę kończy się zwykle tragicznie.

Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, postanowiliśmy systematycznie doświetlać niebezpieczne przejścia dla pieszych na drogach prowadzących do placówek oświatowych – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

W pierwszej kolejności doświetlonych zostanie siedem przejść - przy ul. Brylowskiej, Ogrodowej, Nowolipki, Grabowskiej, Batalionu AK „Zośka” i Garbińskiego, z czego dwie przy ul. Wawrzyszewskiej / Św. Wojciecha to jednak nie koniec, gdyż na zadanie przeznaczyliśmy w tym roku przeszło 550 tysięcy złotych – precyzuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Prowadzone są analizy i typowane kolejne przejścia do doświetlenia.

Lokalizacje konsultowane są również z konserwatorami oświetlenia, którzy na podstawie nocnych objazdów terenowych wskazują miejsca, w których wybudowanie oświetlenia nad przejściami dla pieszych jest najbardziej zasadne – mówi Tomasz Kruszyński, wolski Radny. Jeszcze w tym roku powinniśmy wytypować dodatkowe miejsca na oszczędne LEDowe lampy, które poprawią bezpieczeństwo szczególnie w krótkie zimowe i jesienne dni – dodaje Kruszyński.

W zeszłym roku, realizując zadanie poprawy bezpieczeństwa przy placówkach oświatowych, doświetlono przejścia przy ul. Boguszewskiej, Pustola, Syreny, Piaskowej, Ożarowskiej, Korczaka i Dzielnej