null

Bajkowa Wola: teatr w plenerze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.07.2023 10:00 - 28.08.2023 10:00
Parku im. Edwarda Szymańskiego – w okolicy placu zabaw
Rysunek przedstawia uśmiechnięte dzieci - dziewczynki i chłopców

Rodzinne spotkania z teatrem w wykonaniu Teatru Baza. Spektakle odbywają się od 1 lipca do 28 sierpnia 2023 r. w parku im. Edwarda Szymańskiego – w okolicy placu zabaw.

Zawsze w soboty o godz. 10.00.

  • 1 lipca (sobota), godz. 10.00 – Wilczek Milczek
  • 8 lipca (sobota), godz. 10.00 – Baba Dżaga
  • 22 lipca (sobota), godz. 10.00 – Czerwony Kapturek
  • 29 lipca (sobota), godz. 10.00 – Prawdziwy Przyjaciel
  • 5 sierpnia (sobota), godz.10.00 – Złota Rybka
  • 12 sierpnia (sobota), godz. 10.00 – Nowe Szaty Króla
  • 19 sierpnia (sobota), godz. 10.00 – Zaczarowani Bracia
  • 26 sierpnia (sobota), godz. 10.00 – Wróżka Matylda

„Wilczek Milczek” – 1 lipca (sobota), godz. 10.00

Spektakl nie grany przez kilka lat. Zabawna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i wolności. Okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami wprowadza w świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Wykonanie: Teatr Czrevo i Teatr Baza Joanny Troc i Tomasza Taranty. Scenariusz autorstwa Dagmary Widanow  literatki, przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdana Dudko wydanej przez Fundację „Biała Wieża”.

„Baba Dżaga” – 8 lipca (sobota), godz. 10.00

Współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm.
Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy młodych widzów, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy. Każdy zasługuje na szanse i odnalezienie swojej drogi w życiu. Spektakl stworzony w interaktywnej formie. Dzieci na koniec przedstawienia uczą się tańczyć z Babą Dżagą.

„Czerwony Kapturek” – 22 lipca (sobota), godz. 10.00

Bajka na podstawie sztuki J. Szwarca. Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie czyha zły Wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione ptaki i zając. Lis, który pragnie przejąć władzę w lesie, intrygami niszczy solidarność przyjaciół. Jest to historia pełna humoru i mądrości, ciepła i wzruszenia. Niesie przesłanie o sile przyjaźni i o odwadze w przeciwstawianiu się złu i niepowodzeniom.

„Prawdziwy Przyjaciel” – 29 lipca (sobota), godz. 10.00

Spektakl na podstawie baśni O. Wilde'a. Prosta historia, która porusza temat przyjaźni i relacji z drugim człowiekiem. Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku i o młynarzu Hugonie. Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz korzysta ze szczodrości chłopca, a przy okazji wykorzystuje jego dobroć. Aktorzy rozmawiają z dziećmi o pojęciu prawdziwej przyjaźni. Oprócz refleksji i wzruszeń, spektakl niesie ze sobą humor i uśmiech.

Złota Rybka – 5 sierpnia (sobota), godz. 10.00

Na podstawie baśni Braci Grimm. Historia Izabeli i jej męża rybaka Macieja. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać wciąż więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi oprzeć się swoim pokusom. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa. Uczy, że nie są najważniejsze dobra materialne, lecz miłość i przyjaźń.

Nowe Szaty Króla – 12 sierpnia (sobota), godz. 10.00

Spektakl na podstawie bajki H.C. Andersena opowiada o królu, który miał upodobanie do wykwintnych strojów. Jego próżność wykorzystują dworzanie i dwóch oszustów tkaczy. W rezultacie monarcha, mając być ubrany w niezwykłe szaty, pokazuje się swoim poddanym bez strojów. Mieszkańcy stolicy jednak, również nie widząc niczego, wolą się do tego nie przyznawać. Zapraszamy na mądrą opowieść o prawdzie i kłamstwie.

Zaczarowani Bracia – 19 sierpnia (sobota), godz. 10.00

Autorem tej pięknej baśni jest rosyjski dramatopisarz Eugeniusz Szwarc. To opowieść o sile matczynej miłości i dążeniu do celu. Pewnego dnia Teoś i Jerzyk zostają przemienieni w drzewa za sprawą przebiegłej Baby Jagi. Ich matka wyrusza na poszukiwanie synów. Spektakl pozwala młodszym widzom rozróżnić dobro od zła. Uczy, że należy być niestrudzonym i odważnym, a przy tym dobrym i szlachetnym. Historia niesie refleksje również dla dorosłych.

Wróżka Matylda – 28 sierpnia (sobota), godz. 10.00

Matylda uczy się w szkole dla małych czarodziejów. Bawi się w berka ze swoim kolegą Fantazym, a magii uczy ją roztrzepany profesor Porfiry. Jej idolką jest mądry czarnoksiężnik Lukrecjusz, mieszkający w krainie Henhendaleko. Beztroskie życie Matyldy przerywa choroba dziadka. Opowieść o odwadze i dobroci, która pozwala dokonać niemożliwego.