null

VI Bieg Pamięci „WOLA 1944”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie ze startu Biegu Pamięci Wola 1944.
Park im. E. Szymańskiego | Autor: Dariusz Piątkowski

Tegoroczna edycja Biegu Pamięci “WOLA 1944” odbędzie się 6 sierpnia w Parku im. Szymańskiego. Oprócz biegu głównego na dystansie 1944 metrów, przewidziano również konkurencje dla dzieci. Wydarzenie wpisuje się w cykl obchodów 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

  •     W Parku im. E. Szymańskiego 6 sierpnia, po raz VI odbędzie się Bieg Pamięci “Wola 1944”,
  •     Podczas biegu głównego należy przebiec 1944 metry,
  •     Przygotowane będą również trasy dla dzieci na 200, 400 i 800 metrów,
  •     Do biegu zapisać się można na stronie https://timekeeper.pl/,
  •     Podczas imprezy będzie można poznać m.in. wyposażenie i umundurowanie Powstańców Warszawskich,
  •     Bieg Pamięci “Wola 1944” upamiętnienia ofiary Rzezi Woli i bohaterów Powstania Warszawskiego.

Bieg Pamięci ma już grono stałych uczestników, którzy corocznie spotykają się w parku im. E. Szymańskiego. W tym roku biegacze upamiętnią ofiary Rzezi Woli i bohaterów Powstania Warszawskiego w sobotę 6 sierpnia. Oprócz rywalizacji na nietypowym dystansie 1944 m. przewidziano także biegi na 200, 400 i 800 m. dla młodszych uczestników.  

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się na specjalnej stronie zawodów. Na stronie do zapisów dostępne są także szczegółowe informacje i regulamin imprezy. 

W przypadku, gdy nie wszystkie pakiety startowe zostaną zarezerwowane, będzie można również zapisać się w biurze zawodów przed rozpoczęciem rywalizacji - informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Udział w biegu jest bezpłatny, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają pakiety startowe i pamiątkowe medale. Atrakcyjne nagrody czekają na najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych w rywalizacji kobiet i mężczyzn - dodaje burmistrz Strzałkowski.

Początek biegu głównego zaplanowany jest na 10:30. Później wystartuje młodzież i dzieci.

W trakcie trwania imprezy grupa rekonstrukcyjna „Zawiszacy” zaprezentuje m.in. wyposażenie i umundurowanie z czasów Powstania Warszawskiego i zainicjuje warsztaty dla miłośników historii.  Poznamy m.in. wyposażenie powstańczego kina polowego, szpitala czy działalność powstańczej poczty. Fani motoryzacji będą mieli także okazję do przejażdżki samochodami z czasów Powstania Warszawskiego – pancernym White 1916 oraz półciężarówką Ford - T.

Bieg Pamięci „WOLA 1944” na trwałe wpisał się w obchody powstańczych rocznic. Oprócz oficjalnych uroczystości, koncertów i oddolnych inicjatyw upamiętniających bohaterstwo powstańców i cywilne ofiary najeźdźców mamy okazję do rywalizacji sportowej, która jest połączona z wydarzeniem edukacyjnym, prezentowanym przez grupę pasjonatów – mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. - Zapraszam wszystkich w sobotę 6 sierpnia do parku im. Szymańskiego - podsumowuje radna.  

Patronat nad wydarzeniem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego, współorganizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Osoby jadące zabytkowym samochodem
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Leżące pamiątkowe medale