null

Pięciu chętnych na modernizację wolskich ulic

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica Gibalskiego. Na pierwszym planie przejście przez pasy, po środku jezdnia, po bokach chodnik i zaprakowane samochody
Wjazd w ul. Gibalskiego | Autor: T.K.

Pięciu wykonawców zgłosiło się do modernizacji 5 wolskich ulic. Więcej zieleni, nowe oświetlenie, nawierzchnia chodników i ulicy. Na wprowadzenie takich zmian, wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy.

  • W wolskim Ratuszu otworzono koperty z ofertami na modernizację 5 wolskich ulic
  • Zgłosiło się 5 wykonawców
  • Nowe oblicza zyskają ul.: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz 2. odcinek Brożka
  • Środki na ten cel zarząd dzielnicy pozyskał z Samorządu Województwa MazowieckiegoZ puli tych środków już w zeszłym roku przeprowadzono frezowanie 3 ulic


W zeszłym tygodniu w wolskim urzędzie otworzono koperty z ofertami na modernizację 5 ulic. Obecnie urzędnicy oceniają złożone oferty, ale już wiadomo, że jedna z ofert mieści się w przedziale kosztów, jakie dzielnica zarezerwowała na zamówienie. Wybrany wykonawca nie będzie miał jednak łatwego zadania. Najpierw przygotuje projekty zmian w pięciu lokalizacjach, a następnie wykona je w terenie. Umowa, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna zostać podpisana w ciągu trzech tygodni.

Co się zmieni po remoncie?

Będzie więcej zieleni, nowa nawierzchnia jezdni, chodników i zatok parkingowych. Remont nie ominie też oświetlenia ulicznego.

Nowe oblicze zyskają ulice: Gibalskiego, Przyokopowa, Astronomów, Zegadłowicza oraz drugi odcinek Brożka – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Zakres prac i projekty będą dostosowane do potrzeb danej ulicy – dodaje burmistrz Strzałkowski.


Środki na utrzymanie i rozwój infrastruktury w tych miejscach zarząd dzielnicy pozyskał w zeszłym roku z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łącznie dzielnica otrzymała w ten sposób 3,6 mln zł., co pozwala na szybką wymianę nawierzchni na 8 ulicach. Frezowanie 3 ulic przeprowadzono już pod koniec 2022 r. Teraz czas na pozostałe miejsca.

Dzięki temu możliwe będzie wyeksponowanie i zabezpieczenie rosnącej zieleni oraz dosadzenie kolejnej, chociażby na ulicy Gibalskiego, co znacznie poprawi retencję wód opadowych na tym obszarze – mówi Adam Matusik, radny Woli. - To wraz z kompleksową przebudową ulic i chodników z pewnością przełoży się na jakość życia okolicznych mieszkańców – podsumowuje Matusik.


Urzędnicy podczas wyboru najlepszej oferty będą kierowali się ceną oraz długością gwarancji na wykonany zakres prac. Zwycięzca przetargu, będzie musiał przygotować dokumentację projektową.

Według umowy będzie miał na to 3 miesiące – informuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza dzielnicy. – Na realizację całego zadania, obejmującego także przebudowę, 10 miesięcy od dnia podpisanie umowy – dodaje Rafałowski.

Oferty na prace wahają się od ponad 6 mln. 200 tys. zł. do blisko 9 mln. 800 tys. złotych.