null

"Opiekun szyty na miarę" - nieodpłatne spotkania dla opiekunów os. z chorobą otępienną (zapewniona opieka nad chorymi).

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fundacja na rzecz standardów opieki w chorobach otępiennych Wyspy Pamięci zaprasza do udziału w cyklu sześciu bezpłatnych spotkań dla opiekunów osób z chorobami otępiennymi. Spotkania pozwolą uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z procesem doświadczania w rodzinie choroby otępiennej na różnych jej etapach.   Spotkania odbędą się w lipcu i sierpniu 2019 w Warszawie w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, ul. Nowolipie 25B w dniach:
  • Lipiec: 13 (sobota), 14 (niedziela), 21 (sobota), 22 (niedziela).
  • Sierpień: 3 (sobota), 4 (niedziela).
Każde spotkanie odbędzie się w godzinach: 09.00 – 15.30, w tym:
  • 4 godziny warsztatów,
  • 1 godzina superwizji grupowej,
  • 1 – 1,5 godziny spotkań indywidualnych.
W razie konieczności organizator ZAPEWNIA OPIEKĘ DLA CHORYCH (w tym samym budynku, w którym odbędzie się pilotaż programu).     Spotkania poprowadzą Joanna Szczuka i Marzena Wójcicka - osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z chorobami otępiennymi oraz  ich rodzinami, twórczynie materiałów wspierających komunikację w rodzinie doświadczonej chorobą otępienną i ukierunkowanych na podnoszenie jakości życia tych rodzin..   Efektem programu jest wypracowanie i druk poradnika pt. „Opiekun szyty na miarę” - narzędzia dającego opiekunom szeroki wachlarz metod działania w życiu codziennym, na każdym etapie  choroby. Uczestnicy otrzymają poradnik na własność (przewidywany czas finalizacji druku poradnika: grudzień 2019).   Zgłoszenia Fundacja prosi wysyłać na adres email: fundacja@wyspypamieci.com.pl W zgłoszeniu prosimy o podanie:
  • imienia, nazwiska, wieku,
  • informacji na temat czy jest się opiekunem rodzinnym, czy instytucjonalnym,
  • telefonu kontaktowego,
  • nazwy miejscowości.
Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym w pierwszej kolejności zostaną włączeni do programu opiekunowie rodzinni w wieku 60+  oraz opiekunowie, którzy stosunkowo niedawno dowiedzieli się o chorobie w rodzinie. W programie mogą uczestniczyć osoby z całej Polski (w przypadku konieczności przenocowania w Warszawie koszt ponosi uczestnik).       Program realizowany w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2014 – 2020.